Denizcinin anasayfası

Batı Karadeniz DTO’dan her ay 20 tablet

Karadeniz Ereğli’de, Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası’nca (BKDTO) öğrencilere temin edilen tabletler teslim edildi.

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, BKDTO Toplantı salonundaki tabletlerin teslimi öncesi yaptığı konuşmada, ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik başlattıkları tablet desteği kampanyasının olumlu yönde devam ettiğini söyledi. Yapılan desteğin önemli olduğunu ileri süren Çorumluoğlu şöyle dedi:

“Covid 19 süresince öğrencilerimizden ikame olanlar, olmayanlar var. Okula gidenler, gitmeyenler var. Ufak ufak okullar açılmaya başlamakla beraber bu tablet, sadece okulların açılmasıyla bağlantılı bir şey değil. Okullar açıldıktan sonra da faydalı olacaktır. Her zaman, Eğer bir fakirin evine gıda paketi veriyorsak, benim evimde hangi marka ürün kullanılıyorsa, fakirin evine de aynısı verilecek derim. Benim çocuğum hangi okula gidiyorsa, fakirin çocuğu da aynı okula gidecek. Çocuğumda tablet varsa garibanın çocuğunda da tablet olacak.”
Çorumluoğlu, önümüzdeki haftalarda bir kampanya daha olacağını, ERDEMİR ile görüşmelerin devam ettiğini de kaydetti.

Delmar Safety

Devamı gelecek

BKDTO Başkanı İrfan Erdem de, yurt içi ve dışından ilçe limanlarına gelen gemilerden aldıkları navlun paraları ile eğitime destek vermeye çalıştıklarını söyledi. Erdem, “bu navlunlardan topladığımız para ile de eğitime yardım ediyoruz. Tablet desteği kampanyasına da, Sayın Kaymakamımız ile görüştükten sonra ilk etapta 20 adet, önümüzdeki aylarda da 20-30 adet vererek Ereğli eğitimine katkı vermek istiyoruz” dedi.


Bunları da beğenebilirsin