Denizcinin anasayfası

Beykoz Denizciler Derneği’nde başkan değişti

Beykoz Denizciler Derneği yoluna Nadir Özsoy ile devam etme kararı aldı.

Beykoz Denizciler Derneği’nde seçim heyecanı sona erdi. Aday olduğunu açıklayan mevcut başkan Sedat Kesim’in çekilmesiyle seçime tek aday olarak giden Nadir Özsoy, derneğin iki sene için yeni yönetim kurulu başkanı seçildi.

Özsoy’un yönetiminde  Abdullah Sügün, Vahdet Kuruderioğlu, Önder Keleş, Alpaaslan Bulut, Mustafa Balcan, Sabri Kılıç, Çetin Korkmaz, Hüseyin Avni Şan, Recep Gökhan Divan, Osman Özdemir, Kadir Aslan, Cihat Yavuz Güler, Recep Erkan; Erecek, Bülent Tulpar, Ona Taga, Haşim Emir ve Sim Gülle yer alıyor.

Yeni bir vizyonu uygulamaya koyacaklarını belirten Nadir Özsoy ilk hedeflerinin denizciler arasındaki sosyal yardımlaşma duygusunun yükseltilmesi, üye sayısının artırılması ve yeni bir lokal kurmak olduğunu söyledi.

1991 yılında kurulan Beykoz Denizciler Derneği, Türkiye Denizcilik Federasyonu’nun da (TÜRDEF) üyesi.

Onursal Başkan Prof. Dr. Bayram Öztürk 

Öte yandan Seyfullah Alarçin, Sabri Kılıç, Haşim Esir, Önder Keleş, Çetin Korkmaz, Tuncay Yeniay ve Aydoğan Bayram’ın teklifi sonucu yapılan oylamayla Prof. Dr. Bayram Öztürk Beykoz Denizciler Derneği’nin onursal başkanı oldu. 1978 İstanbul Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi Mezunu olan Prof. Dr. Öztürk, Türk Deniz Araştırmaları Vakfı’nın kurucusu ve aynı zamanda bir dönem Antarktika’ta çalışmalar yapmış bir bilimadamı. Öztürk halen Tokyo Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak bulunuyor.

Fotoğraflar : Bayram Aydoğan


Bunları da beğenebilirsin