Denizcinin anasayfası

Bir zamanlar ‘Karadeniz’in en iyi tersanesiydi

Kayyum ile yönetilen Ünye Limanı içindeki tersane Kocaeli 8. İcra Müdürlüğünce yeni yönetim oluşana kadar kapatıldı.

İflas gerekçesiyle bir süredir kayyum ile yönetilen Ünye Limanı içindeki tersane Kocaeli 8. İcra Müdürlüğünce yeni yönetim oluşana kadar kapatıldı.

2004 yılında Ünye’de ekonomiye ve istihdama yapacağı büyük katkı iddialarıyla hizmete giren, bir süre yürüttüğü başarılı çalışmalarla 60’ın üzerinde gemi bakımı ve yapımı gerçekleştirilen Ünye Limanı içinde Altıntaş firmasına ait tersanede bir süre sonra işler bozulmuş, üretimde küçülmeye gidilmişti.

Karadeniz Gemi İnş. San. Ve Tic. AŞ firmasının iflas kararı almasının ardından tersane idaresi kayyuma devredilmişti. Kayyum olarak tersane idaresinin başına atanan Ordu Büyükşehir Başkan Vekili Adem Atik, buradaki idareyi bir süre götürmesinin ardından kayyum görevinden 23 Şubat’ta istifa etti. Adem Atik’in istifasının ardından Tersane, Kocaeli 8. İcra Müdürlüğünce yeni yönetim oluşana kadar kapatıldı.

Delmar Safety

Yeni yönetimi oluşana kadar tersaneye kişi ve araç giriş çıkışının durdurulduğu öğrenildi.

Karadeniz Tersanesi’nden açıklama

Bu arada Karadeniz Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kahraman adına Avukat Tahir Kürşat Arpacıoğlu bir açıklama gönderdi.

Avukat Tahir Kürşat Arpacıoğlu tarafından gönderilen açıklama aynen şöyle:

”Tersanenin halihazırda yönetimi bulunmaktadır.Yani yeni bir yönetim kesinlikle oluşturulmamakta aynı yönetim devam etmektedir. Tersanemizin kısmi çalışma izni bakanlık tarafından vardır ve her yıl bu yenilenmektedir.  Ordu BŞB 1.Sınıf GSM ruhsatını şart koştuğundan dolayı eksik evrakların tamamlanması için yalnızca araç giriş-çıkışları için mühürlenmiştir. Liman Başkanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı ve Tersane Kıyı Yapılar Genel Müdürlüğünün tersanemize sunmuş olduğu sistem kapatılmadığı sürece hiçbir şekilde kapatılması söz konusu değildir. Ayrıca ruhsat başvuru evraklarının hepsi Ordu BŞB sine verilmiş olmasına rağmen Ordu BŞB geciktirmekte,işlemin uzaması için evrakları geciktirmektedir.Bundan dolayı Ordu 2.İdare Mahkemesinde halihazırda davamızı da açmış bulunmaktayız.Dolaysıyla ticari kariyerimizi Ordu BŞB’si lekelemektedir.Ve kasıtlı olarak bu şekilde yanlış haberler yaptırılmaktadır.Ben şirket Avukatı Av.Tahir Kürşat Arpacıoğlu ve yanımda yönetim kurulu başkanı Ömer Kahraman olarak gerçek olan bu bilgiyi sizlere arz eder,haberin düzeltilmesini rica ederim.”


Bunları da beğenebilirsin