Denizcinin anasayfası

Bodrum ve Kuşadası’ndan adalara seferler başladı

Kuşadası-Sisam - Batnoz adaları ve  Bodrum-  Kos Adası feribot seferi 2 yıl aradan sorma yeniden başladı.

Kovid-19 salgını nedeniyle 2 yıldır yapılamayan Aydın Kuşadası ilçesi ile Yunanistan’ın Sisam ve Batnoz adaları arasındaki feribot seferleri yeniden başladı.

Kovid-19 salgını nedeniyle 2 yıldır yapılamayan Aydın Kuşadası ilçesi ile Yunanistan’ın Sisam ve Batnoz adaları arasındaki feribot seferleri yeniden başladı.

Kuşadası Limanı’ndan “Sea Star Rhodes” isimli katamaran 19 yolcusuyla Sisam’a hareket etti.

Global Ports Holding Doğu Akdeniz Limanları Bölge Direktörü ve Kuşadası Ege Port Genel Müdürü Aziz Güngör, Yunanistan’ın turistik adalarına salgın nedeniyle 2 yıldır feribot seferleri yapılamadığını belirterek, “Nisan ayı ile hızlanan kruvaziyer gemi seferleri ile birlikte Sisam ve Batnoz seferinin başlaması ilçe turizminde büyük hareketlilik sağlayacak. 2022 yılı kruvaziyer sezonu, 2 yıldır pandemi nedeniyle büyük sekteye uğrayan ve kazancını turizmden sağlayan Kuşadası esnafının yüzünü güldürecektir.” diye konuştu.

Feribot firmasının sorumlusu Regaip Pektaş da Sisam’a nisan ayının sonuna kadar haftada 2 gün feribot seferi düzenleneceğini ifade ederek, yaz sezonun başlamasıyla birlikte sefer sayısını artıracaklarını kaydetti.

Bodrum-Kos feribot seferleri başladı

Muğla’nın Bodrum ilçesi Bodrum Cruise Port Limanı’na, pandemi nedeniyle 2 sezon aradan sonra Yunanistan’ın Kos Adası’ndan ilk feribot seferi cumartesi günü yapıldı.

Yunanistan’ın Kos Adası ile Bodrum arasında pandemi nedeniyle durdurulan ve 2 sezondur yapılamayan feribot seferleri, yeniden başladı. Kos’tan ilk feribot, bugün Bodrum’a geldi. Kos-Bodrum seferini yapan ‘Rodon’ isimli katamaran, 56 yolcu getirdi.

Seferlerin haftada 3 veya 4 gün olarak yapılmasının beklendiğini belirten Bodrum Cruise Port Genel Müdürü Haluk Hızlan, “Hem kruvaziyer turizmi hem de Kos Adası seferlerinin başlaması sevindirici. 2022 Bodrum turizmi için iyi bir sezon olacak” dedi.


Bunları da beğenebilirsin