Denizcinin anasayfası

Boğaz Kupası’nda ikinci buluşma 29 Mayıs’ta!

TYF’nin “Milli Bayramları Kutlama” kapsamında TAYK ve İYK işbirliğinde düzenlediği ikinci Boğaz Kupası 29 Mayıs'da yapılacak.

İstanbul’un Fethi Boğaz Kupası adıyla düzenlenen etkinlikte, start yine Büyükdere Koyu’ndan verilecek. 28 Mayıs Cuma günü saat 16.00’a kadar kayıtların kabul edileceği yarışta katılım ücreti alınmayacak.

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) tarafından “Milli Bayramları Kutlama” kapsamında ilki 19 Mayıs’ta düzenlenen Boğaz Kupası, İstanbul’da yat yarışlarının başlamasında bir anlamda “anahtar” rol üstlendi.

29 Mayıs Cumartesi günü de TYF çatısı altında “İstanbul’un Fethi Boğaz Kupası” adıyla yapılacak etkinliğin organizasyonunu bu kez İstanbul Yelken Kulübü (İYK) üstlenecek.

Büyükdere’de başlayacak

IRC, Gezgin ve SportsBoat sınıflarının katılımına açık olan “İstanbul’un Fethi Boğaz Kupası”nda start Büyükdere Koyu’nda demirli Komite Botu’ndan 10 dakika uyarısı ile saat 13.50’de verilecek.

Startın ardından filo yaklaşık 9.5 deniz mili mesafeli genel güney yönlü rotalarını Dolmabahçe Sarayı’nın önünde tamamlayacak. Tüm sınıflar aynı rotayı izleyecek. Yarışa tanınan süre saat 17.00’da dolacak.

Federasyonun açıklamasında, İstanbul Yelken Kulübü ve Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü tarafından organize edileceği belirtilen yarışlarda milli birlik ve beraberliğin denizlerde de kutlanmasının amaçlandığı ifade edildi.


Bunları da beğenebilirsin