Denizcinin anasayfası

Boğaz turu Öreke Taşı’nda bitti

İçinde altı kişinin bulunduğu motoryat, Öreke Taşı’na oturup yara aldı.

Sığ suları nedeniyle bugüne kadar birçok teknenin batmasına ya da yara almasına neden olan Fenerbahçe Burnu’ndaki Öreke Taşı dün az daha bir faciaya neden olacaktı.

İçinde altı kişinin bulunduğu motoryat, Öreke Taşı’na oturup yara aldı. Hafif su alan teknede bulunanları DAKSAR ekipleri kurtardı. Tekne de Kalamış Marina’ya çekildi.

Gizem Kılıç ve Ece İdil Muratoğlu, Belçika’dan gelen arkadaşları Elise De Coch ve Katleen Cox ile İrlanda’dan gelen Eoin Omelia’yla birlikte tekneyle boğaz turu yaptı.

Ece İdil Muratoğlu’nun babasına ait olan 10 metrelik Koçi Bey isimli motoryatın dümeninde kaptan Yunus Koçal vardı.

Boğaz’dan Marmara’ya giriş yapan Yunus Koçal, Fenerbahçe Burnu’ndan dönmek isterken tekneyi Öreke Taşı denilen yerde karaya oturttu. Tekne hafif su aldı.

DAKSAR anında müdahale etti

Yunus Koçal’ın telsizle yardım çağrısına DAKSAR ekipleri anında yanıt verdi. DAKSAR’ın 211 ve 301 numaralı ekipleri Fenerbahçe’ye giderek teknedekileri kendi botlarına aldı.

Tekneyi de yedekleyerek takıldığı yerden kurtardı. Tekne Kalamış Marina’ya çekildi. Teknedekiler, kendilerini kurtaran DAKSAR gönüllülerine teşekkür etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kurtarma anları DAKSAR kamerasına böyle yansıdı

 


Bunları da beğenebilirsin