Denizcinin anasayfası

Bureau Veritas siber saldırıya uğradı

Laboratuar testi, teftiş ve sertifikasyon hizmetlerinde uzmanlaşmış Fransız firması Bureau Veritas, siber güvenlik sistemini etkileyen bir siber saldırı bildirdi.

Fransız şirketi Bureau Veritas (BV), Kasım ayının 20’sinde siber bir saldırıya uğradı. Şirket saldırıyla ilgili araştırmalarını sürdürürken müşterileri ve şirketi korumak için önlemlerini artırdı. Bureau Veritas, müşterilerden hizmetlerinin ve istemci arayüzlerinin kısmen kullanılamamasını istedi.

Şirketten yapılan açıklamada, “Bureau Veritas’ın önde gelen üçüncü taraf BT uzmanları tarafından desteklenen ekipleri, şu anda iş sürekliliğini sağlamak ve müşterilerinin, çalışanlarının ve ortaklarının kesintiye uğramasını en aza indirmek için tüm çabayı sarf ediyor” dedi.

BV, kısa vadede normal operasyonlara devam etmek için ek destek sağlamaları için ilgili makamları bilgilendirdiğini de sözlerine ekledi.

Delmar Safety

Bu ayın başlarında BV, denizcilik paydaşlarının, özellikle armatörler için son yıllarda artan siber saldırı riskini yönetmelerine yardımcı olmak için sigorta danışmanlık firması BESSÉ ile güçlerini birleştirmişti.


Bunları da beğenebilirsin