Denizcinin anasayfası

Canca : “Denizciliğin bir bütün olduğunu gösteriyoruz”

GEMİMO ve GMO'nun Denizcilik ve Kabotaj Bayramı için ortaklaşa düzenlediği vapur gezisine çok sayıda davetli katıldı.

TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO) ve TMMOB Gemi Mühendisleri Odası’nın (GMO) 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı için Nurettin Alptogan isimli Şehir Hatları vapuruyla Boğaz gezisi düzenledi.

Hep beraber mücadele edeceğiz

 

Delmar Safety

İlk konuşmayı yapan TMMOB Gemi Mühendisleri Odası Başkanı Bülent Hüseyinoğlu şunları söyledi :

“Gemi Makine Mühendisleri, Gemi Makine İşletme Mühendisleri, kaptan arkadaşlar ve denizci paydaşlarımız yıllardır yaptığımız geleneksel diyebileceğimiz vapur gezimizi bu sene GEMİMO ile beraber yapmanın mutluluğundayız. Kabotaj bayramımız dolayısıyla bu organizasyonu yaparken sizleri aramızda görmek gayet bizi mutlu etti. Umarım bu beraberliğimiz uzun sürecek ve devamını getireceğiz, eğrisiyle doğrusuyla hep beraberiz arkadaşlar. Var olup bölüşeceğiz vatan toprağımız ve bayrağımız birdir, sahip çıkacağımız değerlere hep beraber mücadele edeceğiz”

Denizciliğin bir bütün olduğunu gösteriyoruz


Ardından söz alan TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Canca ise, “Biz iki oda arasında sıcak ve birlikte çalışma ortamını sağlamak için Bülent başkan ile iyi ilişkiler kurduk. Bu gezileri birlikte yapmamızın sebebi denizciliğin bir bütün olduğu ve birlikte hareket edilmesi gerektiğini göstermek ve sağlamak. Düşündüğümüzden çok daha fazla katılımcı geldi” dedi.

TMMOB GMO resim yarışmasında dereceye giren Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen öğrenciler, ödüllerini GMO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Hüseyinoğlu ve GEMİMO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yaşar Canca’nın elinden aldı.

Gezide GEMİMO ve GMO yönetim kurul üyelerinin yanısıra İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Arslan, TMMOB Yürütme Kurulu Üyesi Baş. Müh. Feramuz Aşkın, Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çendik, Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Zafer Akbulut, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği (TKKD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kapt. Sedat Oğuz, İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFAMED) Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Baş. Müh. Ali Vehbi Üstün hazır bulundu.

 


Bunları da beğenebilirsin