Denizcinin anasayfası

Cemre, Lauren’i denizle buluşturdu

Cemre Shipyard, Wind of Hope'u uğurlarken, Atlantic Dawn için inşa ettiği ikinci balıkçı gemisini de suya indirildi.

Cemre Shipyard’ın İrlandalı Atlantic Dawn ile imzaladığı sözleşme kapsamında inşa edilen ikinci balıkçı gemisi Lauren de denizle buluştu.

Diğer balıkçı gemisi Veronica’nın 2021’in ücüncü çeyreğinde teslim edilmesi beklenirken, iki kız kardeş birbirilerinden uzunlukları ile ayrılıyorlar.

Veronica’nın uzunluğu 63.8 metre iken, Lauren 64.4 metre.

Gemilerin özellikleri

Klas : BV
Genişlik : 14 metre
Derinlik : 5.4 metre
RSW Tank Kapasitesi : 1520 m³

Wind of Hope yola çıktı

Öte yandan Cemre Shipyard, OSJ 2019 Offshore gemileri ödüllerinde yenilenebilir enerji klasmanında offshore gemileri arasında birincilik ödülüne layık görülen Wind of Change’in kız kardeşi olan Wind of Hope’u da uğurladı.

Salt Ship Design tarafından tasarlanan ve Fransız Louis Dreyfus Armateurs için inşa edilen servis operasyon gemisi (SOV) Wind of Hope, Danimarka’nın önemli enerji firmalarından Ørsted A/S tarafından kiralandı. Geminin Ørsted A/S tarafından Almanya’daki rüzgar türbini çiftliklerine hizmet edeceği öğrenildi. 64 türbin teknisyeni ve mürettebat taşıma kapasitesine sahip gemide personel ve kargo transferi için helikopter pisti de bulunuyor.

Wind of Hope’un kız kardeşi Wind of Change halen Ørsted’in Almanya’daki Borkum Riffgrund 1 & 2 ve Gode Wind 1 & 2 operasyonlarında görev alıyor.

Wind of Hope’un özellikleri

Tipi : Offshore
Klas : BV
Uzunluk: 83 metre
Genişlik : 19,4 metre


Bunları da beğenebilirsin