Denizcinin anasayfası

Cemre’den dünyanın en büyük balıkçı gemisi

Cemre Tersanesi, çevre dostu iki canlı balık gemisi inşa etmek için Seistar Holding ile bir sözleşme imzaladı. 

Dünyanın en büyük canlı balık taşıyıcısı olacak

Norveç SALT Gemi Tasarımı tarafından geliştirilen yeni gemiler dairesel balık tankları ile donatılacak. 69,9 ve 110 metre uzunluktaki gemiler, DNV GL sınıf kurallarına göre inşa edilecek ve Norveç bayrağı taşıyacak. Balık ambarlarında toplam 8 bin metreküp yük kapasitesi ve yaklaşık 12 bin ton DWTye sahip iki gemiden daha büyüğü, dünyanın en büyük canlı balık taşıyıcısı olacak.

Delmar Safety

Özellikle Batı Norveç’teki yangın sonrası artan arıtma ve nakliye hizmetlerine olan talebi karşılamak için yeni ve mevcut müşterilere yeni tonaj eklenebilecek.

Enerji kullanımını minimum düzeyde tutmak için tasarlandı

Cemre Tersanesi tarafından yeni inşalara ilişkin şu ifadelere yer verildi: “Bu yenilikçi tekne tasarımları, hijyen, çevre ve kaliteye güçlü bir odaklanma ile birlikte nazik ve verimli balık işlemeye dayanmaktadır. Gemiler, enerji depolama ve dairesel balık tankları gibi piller de dahil olmak üzere birçok yeni ve heyecan verici tasarım çözümüne sahip. Enerji kullanımını minimum seviyede tutmak için tasarlandılar. Salt Ship Design ve Cemre Tersanesi arasındaki başarılı iş birliği iki yeni proje ile güçlendirildi. Fark yaratacak çözümleri içeren bu Seistar projeleri, ileride yapılacak canlı balık taşıyıcı gemilere örnek olacak.”


Bunları da beğenebilirsin