Denizcinin anasayfası

ClassNK : ‘Amacımız en iyi hizmet’

ClassNK İstanbul Müdürü Shibako, dünya çapında 9 binden fazla gemiye hizmet verdiklerini söyledi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın (DTO) desteği ile Türk Armatörler Birliği (TAB) tarafından düzenlenen, “Günümüz Deniz Taşımacılığında Makine Hasarları, Çıkarılan Dersler ve Alınabilecek Önlemler” konulu seminerde konuşan ClassNK İstanbul Müdürü Hiroshi Shibako, 1899’da Tokyo’da kurulan ClassNK’nın 120 yılı aşan tarihi ile şu an dünyanın lider klas kuruluşu olduğunu söyledi.

ClassNK İstanbul’un 1994’de açıldığını ve 26 yılı geride bıraktığını belirten Shibako, şirketlerinin dünya çapında 9 bin 100’den, Türkiye’de ise 200’den fazla gemiye hizmet verdiğini söyledi.

Klas kuruluşlarının denizcilik sektörünün gelişmesi ve büyümesi yolundaki en önemli desteklerden biri olduğunu belirten Shibako, amaçlarının gelir elde etmeden önce gelişme ve büyüme hedefleri için mümkün olan en iyi hizmet ve teknolojileri sağlamak olduğunu söyledi.

Shibako, “Dünya çapında klaslamanın rolü, küresel çevre sorunlarına ve dijital teknolojideki hızlı ilerlemeyle uyum içinde büyük bir yelpazede genişlemektedir. ClassNK değişen şartlara uyum sağlayarak gelişmeye devam edecektir” dedi.


Bunları da beğenebilirsin