Denizcinin anasayfası

Çocuklar için ‘Deniz’ temalı kısa öykü yarışması

Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD), gerçekleştirdiği farklı amaçlı seyirlerle bugüne kadar denizlerde sayısız etkinliğe imza attı.

Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD), çocukların dikkatini denize çekmek, bu yolla da deniz düşlerini yazıya dökmelerini sağlamak amacıyla bir “kısa öykü” yarışması düzenledi.

Son başvuru tarihi 23 Nisan olan yarışmaya gönderilecek öyküler Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek ve sonuçlar 5 Haziran’da açıklanacak.

Denize, doğaya tutkun, denizde olmayı bir yaşam biçimi olarak benimseyen kişilerin bir araya gelerek oluşturduğu Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD), gerçekleştirdiği farklı amaçlı seyirlerle bugüne kadar denizlerde sayısız etkinliğe imza attı.

Delmar Safety

Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Dr. Zafer Türkmen’in üstlendiği topluluk, bu kez etkinlik hedefini “karaya” taşıdı ve deniz sevgisini çocuklara da aşılamak adına bir proje hazırladı.

Çocuklardan odağı “deniz” olan düşler kurmalarını ve düşlerini yazıya dökmelerini isteyen DADD, sadece 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerinin katılabileceği bir kısa öykü yarışması düzenledi. Yürütme ve Seçici Kurul’un oluşturulmasından sonra şartname hazırlandı, gerekli başvurular tamamlandı ve yurt genelinde yapılan duyuru ile çocuklara “haydi kağıt, kaleme sarılın” mesajı verildi.

“Deniz Temalı Kısa Öykü Yarışması”na başvurular 23 Nisan gününe kadar kabul edilecek. Ardından yazarlar, edebiyatçılar, akademisyenler, iletişim uzmanları ve gazetecilerden oluşan 18 kişilik Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek öyküler arasında dereceye girenler 5 Haziran’da açıklanacak.

12 Haziran tarihinde yapılacak ödül töreninde birinciye bir dizüstü bilgisayar, ikinciye tablet bilgisayar, üçüncüye fotoğraf makinesi verilirken, öyküleri mansiyona layık görülen 10 öğrenci de uzaktan kumandalı yelkenli bir tekne kazanacak.


Bunları da beğenebilirsin