Denizcinin anasayfası

CSM, M/T Adıyaman’ın işletmesini aldı

Columbia Shipmanagement, AKAR Group ortaklığıyla Türkiye pazarına olan bağlılığını güçlendiriyor.

Mayıs 2024 ortalarında Transoba Denizcilik ile işbirliğini duyuran Columbia Shipmanagement (CSM) Türkiye, Akar Group ile de yeni bir ortaklık başlatıldığını açıkladı.

Buna göre Almanya merkezli Columbia Group’a bağlı CSM’nin Akar’ın kimyasal tankeri M/T Adıyaman’ın tüm teknik yönetimini üstlendiği projede CSM Almanya ana rolde yer alırken, CSM Türkiye ise yerel desteğin yanında yakın ilişkiyi sürdürerek kesintisiz ve verimli operasyonlar sağlanmasına katkıda bulunacak.

Tanker, CSM Türkiye Genel Müdürü Kapt. Özgür Doğan Güneş’in de bizzat bulunduğu ziyaretle teslim alındı.

Delmar Safety

OneLink ve POCR

Akar Group, geçen yıl da Columbia Group’un OneLink ve Performans Optimizasyon Kontrol Odası (POCR) ile filo gemilerinin tamamında dijitalleşmeyi sağlayarak, gemi işletmesinde en yüksek verimliliği ve güncel EU ETS mevzuatına uyum için adım atmıştı.

Akar Grup Genel Müdürü Mehmet Ali Zongür, “Bu birliktelik ile geminin ticari faaliyetlerinin kârlı ve faydalı olacağı işbirliği icin heyecanlıyım” derken, Columbia Group Bölge Direktörü Xanthos ise, “Akar ile ortaklığımızı genişletmekten ve M/T Adıyaman’ın yönetimini üstlenmekten büyük mutluluk duyuyoruz ve Akar yönetimine süregelen güven için içten teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


Bunları da beğenebilirsin