Denizcinin anasayfası

Damen, TSM için inşa ettiği römorkörleri teslim etti

Damen Tersanesi Fransa merkezli Thomas Services Maritimes'e (TSM) iki RSD 2513 römorkör teslim etti.

Hollandalı gemi inşa grubu Damen, Fransa merkezli Thomas Services Maritimes’e (TSM) iki RSD 2513 römorkör teslim etti. Römorkörler Rouen ve Honfleur (HAROPA – Port de Rouen) limanları arasındaki limanda Seine Nehri üzerindeki operasyonlar için kullanılacak.

TSM CEO’su Loïc Thomas, Damen Tersanesi tarafından inşa edilen römorlerin tesilm töreninde Damen’in ”En son gemi teknolojisine sahip yeni römorkörler arıyorduk ve Damen’in kalitesini duyduk. Damen’in, yeni gemilerin basit teslimatının çok ötesine uzanan uzun vadeli bir bakış açısıyla bir aile şirketi olarak değerlerimizi paylaştığını gördük. Damen, yatırımlarımız için dikkate aldığımız çevresel gereksinimler de dahil olmak üzere ihtiyaçlarımızı mükemmel şekilde karşılayan bir çözüm sağladı ” dedi.

Thomas , Damen’in RSD römorkör 2513’ün standart, kanıtlanmış tasarımını uyarlayarak, Seine Nehri’nin nispeten sığ sularında çalışmalarını sağlamak için gemilerin su çekimini düşürdüğünü ancak değişikliklere rağmen römorkörlerin, deniz denemeleri sırasında 80 tonun üzerindeki çekişlerini de koruduğunu ifade etti.

Damen, yeni nesil serisinin bir parçası olan RSD Tug 2513’de olağanüstü güvenlik, sürdürülebilirlik, verimlilik ve güvenilirlik seviyeleri sunmayı hedefledi.

Römorkörler IMO Tier III düzenlemelerine göre hazırlandı. Damen satış müdürü Joost van der Weiden, “Uygunluk, Damen Marine NOX İndirgeme Sisteminin hızlı, basit, tak ve çalıştır kurulumuyla sağlandı. Bu seçici katalitik indirgeme (SCR) teknolojisi, IMO Tier II’ye kıyasla yüzde 70 oranında azaltılmış NOX emisyonları sağlıyor. Bu şekilde, TSM’nin yeni gemileri sadece bugünkü operasyonlarına değil, geleceğe de uygun hale geliyor ” açıklamasını yaptı.


Bunları da beğenebilirsin