Denizcinin anasayfası

Dargeb’den denizciliği sevdiren proje ’Bandırma Anadolu Seyri”

Dargeb Denetim Kurulu üyesi Mehmet Talha Mınık ‘’Bandırma Anadolu Seyri” projesi kapsamında Konya’daki öğrencilerle buluştu

DARGEB Denetim Kurulu üyesi ve kurucularından Mehmet Talha Mınık ‘’Bandırma Anadolu Seyri” projesi kapsamında 04.04.2022 tarihinde Konya ilinde yer alan Selçuklu Adil Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek “Mavi Vatan Perspektifinde Türk Denizciliği ve Denizcilik Fakültesi Bölümleri” sunumumuzu gerçekleştirmiştir.

DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği Denetleme Kurulu Üyesi ve kurucularından İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği mezunu Mehmet Talha Mınık ve Yönetim Kurulu Başkanı Kocaeli Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi öğrencisi Şamil Kurt ‘’Bandırma Anadolu Seyri” projesi kapsamında 01.04.2022 ve 04.04.2022 tarihleri arasında tarihinde Konya’da YÖNTEM Koleji, Adil Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hamza Yerlikaya Spor Lisesi ve Birol Polat İlkokulunu ziyaret ederek toplamda 500 öğrenciye ‘’Mavi Vatan Perspektifinde Türk Denizciliği ve Denizcilik Fakültesi Bölümleri’’ hakkında sunum gerçekleştirdi. Yoğun katılımla gerçekleşen sunumlarda gençlere denizcilik hakkında temel bilgiler ve denizcilik fakülteleri hakkında bilgi verildi.

Bandırma Anadolu Seyri projesi hakkında konuşan Mınık ‘’DARGEB olarak “Bandırma Anadolu Seyri” projesiyle Denizcilik Fakültesi öğrencilerini gençlerle buluşturuyoruz. Denizciliği Türkün büyük milli ülküsü olarak benimseyen denizci öğrenciler olarak ilk, orta ve lise düzeyinde eğitim veren okullarda Denizcilik Bölümlerini, Mavi Vatanı ve Denizciliği anlatıyoruz. Her yaş grubuna özel olarak hazırladığımız sunumlarımızla şehir ve bölge ayırt etmeksizin güzel ülkemizi karış karış gezmeyi hedefliyoruz. Desteklerinden ve projeye olan yardımlarından dolayı başta öğretmenlerimize ve bizleri can kulağıyla dinleyen öğrenci kardeşlerimize teşekkürlerimizi iletiyoruz‘’ dedi.

Delmar Safety

Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Kurt ise proje hakkında “DARGEB olarak ülkemizin denizcileşmesi adına yürüttüğümüz projelerden en kapsamlı olanı hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çıktığımız yolun ne kadar zor olduğunun farkındayız fakat özellikle ilkokul öğrencilerinin gözlerindeki merakı ve ışığı gördüğümüzde hiçbir zorluğun bize engel olamayacağını anladık. Her yaş grubu için farklı sunumlar ve farklı konularla ulaşabildiğimiz tüm gençlere denizi ve denizciliği sevdirmeye gayret edeceğiz.” dedi.


Bunları da beğenebilirsin