Denizcinin anasayfası

DEFAMED genel kurulu ertelendi

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği seçimli genel kurulu pandemi nedeniyle ertelendi.

52. Genel Kurul toplantısının ertelenmesiyle ilgili DEFAMED Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Ahmet Baybora Yıldırım ve Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Ayşe Aslı Başak imzasıyla ilgili bir açıklama yapıldı

Açıklama şu şekilde :

”Bildiğiniz gibi İçişleri Bakanlığı’nın almış olduğu kararlar ve yasaklar doğrultusunda geçtiğimiz yıl Nisan ayı içerisinde yapmayı planladığımız Genel Kurul toplantımızı gerçekleştirememiştik.

Delmar Safety

Yine Bakanlık tarafından alınan kararlar doğrultusunda bu yıl Mart ayı içerisinde Genel Kurulumuzla ilgili duyuruları yaptık. İlk toplantı tarihimiz olan 30.03.2021 tarihinde çoğunluğun sağlanamaması dolayısıyla birinci toplantımız gerçekleştirilememiştir.

İkinci toplantımızı yapabilmemiz için hukuki bir engel bulunmamasına rağmen tüzüğümüzün 7. maddesinde yer alan ”Çağrı Usülü” alt başlığı ve Dernekler Yönetmeliğinin 14. maddesi uyarınca, pandemi koşullarının ağırlaşmasından ötürü camiamızın sağlık durumu da göz önüne alınarak çok daha iyi koşullarda biraraya gelebilmek adına 52. Genel Kurul toplantımız ertelenmiştir.

Genel Kurul toplantımız ile ilgili çağrımız tüzüğümüze uygun şekilde, uygunca yapılacaktır” denildi.

Geçtiğimiz yılda nisan ayında yapılması planlanan İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği ( DEFAMED) Genel Kurul toplantısı pandemi nedeniyle İçişleri Bakanlığı genelgesiyle yasaklar kapsamında yapılamamıştı.


Bunları da beğenebilirsin