Denizcinin anasayfası

DEFAV sosyal etkinlikleri başlıyor

İTÜ DEFAV Eylül ayıyla beraber yeni dönem sosyal etkinliklerine PSS PSS adlı tiyatro oyunu ile başlıyor.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV) yeni dönem sosyal etkinliklerine Compagnia Baccalà’nın PSS PSS adlı tiyatro oyunu ile başlıyor.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği’nin de (DEFAMED) destek verdiği etkinlik, 28 Eylül 2019 Cumartesi günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) Saat 20:00’da başlayacak.

Oyunu izlemek isteyenlerin 0 536 724 49 57 numaralı telefondan Melet Altay ile iletişime geçmeleri gerekiyor.

PSS PSS Oyunu hakında

Bugüne kadar 50 ülkede 700’ü aşkın performans gerçekleştiren ve geçtiğimiz yıl İstanbul Tiyatro Festivali’nde her gösterisi ayakta alkışlanan Compagnia Baccalà, Pss Pss ile yeniden İstanbul’da!

Yöneten : Louis Spagna
Sanatsal İşbirliği ve Teknik Yönetim : Valerio Fassari
Işık Tasarımı : Christoph Siegenthaler
Oynayanlar : Camilla Pessi & Simone Fassari

Bazı şeyler uçucudur fakat Pss Pss, yalın, dolaysız anlatımı ve yaşattığı mutluluk dolu anlarla İstanbul seyircisinde iz bıraktı.

Son derece sıcak, samimi ve üretken bir ikili olan Camilla Pessi ve Simone Fassari’nin kurduğu topluluğun Pss Pss’ı, baştan sona zekice kurgulanmış mizah anlayışı ve ustalıklı fiziksel anlatımı ile seyirciyi kuşatıyor; bizleri farklı ve aynı zamanda tanıdık bir dünyaya davet ediyor.

Söz kalabalığının iletişim kurmayı, birbirini anlamayı giderek zorlaştırdığı bir dünyada Pss Pss, her yaştan seyirciyi sessizce anlaşmanın verdiği güven duygusuyla kuşatıyor: Camilla ve Simone’nin yalnızca beden, mimik ve jestle kurduğu cümleler, duyguların evrenselliğine dair bir pencere açıyor. Sessiz sinemanın en büyük isimleri Charlie Chaplin ve Buster Keaton’ın tarz ve tavrından izler de taşıyan oyun, dönemin estetiğini tiyatro, sirk ve clown ile birleştiren yepyeni, özgün ve ender rastlayabileceğiniz bir performans.

Cirque du Soleil Ödülü de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında ödüller alan Pss Pss, mizahın taşları yerinden oynatma gücü hakkında bir oyun. Sahnede iki karakter, iki çağdaş clown, soluksuz izleyeceğiniz, bir saat sürecek bir mutluluk tünelinde size eşlik etmek için bekliyor.


Bunları da beğenebilirsin