Denizcinin anasayfası

Deniz ulaşımında seferler yarın normale dönüyor

BUDO ve İDO, 30 Nisan’dan bu yana geçici olarak durdurduğu deniz ulaşımı seferlerini yarın yeniden başlatıyor.

Tam kapanma kararı dolayısıyla BUDO ve İDO, 30 Nisan’dan bu yana geçici olarak durdurduğu ve iptal ettiği deniz ulaşımı seferlerini 17 Mayıs itibariyle yeniden başlatıyor.

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı “Kademli Normalleşme Tedbirleri” genelgesiyle şehirler arası seyahatın serbest olması dolayısıyla Mudanya’dan İstanbul’a deniz ulaşımını sağlayan deniz otobüsleri şirketleri de seferlerini normale döndürüyor.

Buna göre Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan Burulaş’a ait deniz otobüsleri BUDO, 17 Mayıs itibariyle ilk seferini Bursa Mudanya’dan saat 07:00’da, İstanbul Eminönü’nden ise 08:30’da yapmak üzere biletleri satışa açtı. İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ’ye ait İDO ise, Mudanya’nın Güzelyalı Mahallesi’ndeki iskeleden gerçekleştireceği İstanbul Yenikapı’ya ilk seferini ise karşılıklı olarak saat 07:30 yapacağını duyurdu.

Delmar Safety

Haftasonu sefer yok

Bu arada her iki deniz otobüsü şirketinin de “Kademeli Normalleşme Tedbirleri” genelgesi kapsamında olağanüstü hava şartları haricinde, 1 Haziran’a kadar sokağa çıkma kısıtlanması uygulanmayan süre ve günlerde seferlerini aksaksız sürdüreceği, hafta sonları ise sefer yapmayacağı öğrenildi.


DM Group
Bunları da beğenebilirsin