Denizcinin anasayfası

Denizciler depremzedelere yardıma koştu

10 ili kapsayan Kahramanmaraş merkezli depreme karşı denizciler, depremzedeler için seferber oldu.

İMEAK DTO İzmir Şubesi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Ulusoy 5 RO-RO Gemisi’nin depremzedelere yardım götüreceğini açıkladı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nin sosyal medyada yaptığı açıklamada:

“Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Ulusoy 5 Ro-Ro Gemisi, depremzedelere yardım malzemesi götürmek üzere 7 Şubat 2023 Salı günü saat 12.00’de Çeşme Ulusoy Limanı’ndan İskenderun Limanı’na hareket edecektir. Deprem bölgesine yardım ulaştırmak isteyen kuruluş ve kişilerin bilgisine önemle duyurulur.” ifadeleri kullanıldı.

Hatay’da depremde yaralananlar TCG İskenderun Gemisi ili Hatay’a taşındı

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen depremle birlikte etkilenen 10 ilden biri olan Hatay’da da yaralar sarılmaya devam ediyor. Yıkılan binalardaki arama ve kurtarma çalışmaları hız kazanırken, yaralı kurtulanların da tedavileri sürüyor.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yaptığı açıklamanın ardından harekete geçen TCG İskenderun Gemisi, depremde yaralanan vatandaşları Mersin’e taşıdı. Yaklaşık ilk seferde 500 hastanın taşınacağı bilgisine ulaşılırken, Mersin’deki hastanelerin de hazır edildiği ifade edildi.

 

Hatay İskenderun’da deprem sonrası limanda konteynırda çıkan yangın gece saatlerinde de devam etti

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremler sonrası Hatay’ın İskenderun ilçesinde bulunan eski bir limanda yangın çıktı. Sebebi henüz bilinmeyen yangının söndürülmesi çalışmaları saatlerdir devam ederken, alevler metrelerce yukarı yükseldi.


Bunları da beğenebilirsin