Denizcinin anasayfası

Denizcilerin buluşma noktası kapandı

İMEAK DTO merkez binanın altında hizmet veren Sardunya restaurant kapanma kararı aldı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Eylül ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Hem fiziki hem de video konferans yöntemi ile yapılan toplantıda, uzun süredir kapalı olan Sardunya restaurant da konuşuldu.

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, odanın merkez binasının altında bulunan Sardunya restaurantın bundan sonra hizmet vermeyeceğini bildirdi.

Pandemi döneminde kapılarını kapatan Sardunya restaurantın yetkililerinin kendilerine mekanı açmayı düşünmediklerini bildirdiklerini belirten Kıran, sözleşmesinin karşılıklı feshedildiğini söyledi.

Delmar Safety

Harcama ihtiyaçlar bütçesinden

Boş kalan tesisi, merkez binanın ihtiyaçları doğrultusunda değerlendirmeye karar verdiklerini belirten Kıran, “Buna göre doktor odası, mescit, şoför bekleme odası, arşiv, yönetim kurulu toplantı odası ve kabul odası gibi düzenleme yapmak üzere karar aldık. Normalde bunun masraflarını bütçeden karşılamamız gerekirken, ihtiyatlar hesabında böyle bir hakkımız olduğu için oradan karşılıyoruz. Proje şu an çiziliyor ve teklif topluyoruz” dedi.

Galataport’a gidebiliriz

Kıran, İMEAK DTO Meclis Üyesi Yunus Can’ın söz konusu mekan için yönelttiği “toplantı sonrası arkadaşlarla buluşuyorduk. Yine buluşabileceğimiz bir mekan planlanıyor mu?” sorusu üzerine ise, “Sosyalleşme alanı gibi bir alan olmayacak. Ancak belirli bir ön bilgilendirme ve hazırlıkla, dışarıdan hizmet almak üzere bir takım küçük çaplı kendi içimizde kabuller, toplantılar yapılabilir. Galataport yakında hizmete girecek. Orada her türlü restoran olacak. Meclis toplantısı sonrası orada halledeceğiz gibi gözüküyor” diye konuştu. Can ise Kıran’a cevaben, “Galataport’a gitmektense kendi bünyemizde bir mekanda tercih ederdim” derken, söz konusu teklif oy çokluğuyla kabul edildi.


Bunları da beğenebilirsin