Denizcinin anasayfası

Denizcilik sektöründe yeni oyuncu : UNERCO

İTÜ Denizcilik Fakültesi mezunu üç kaptan bir araya geldi yeni bir marka doğdu.

Sadece Denizcilik Dergisi’nde

2020 yılında sektörü bekleyen yeni yakıt uygulamalarının hayata geçmesine kısa bir süre kala, konusunda iyi tanınan profesyonellerden oluşan yeni bir yakıt ikmal şirketi haberi geldi.

İTÜ Denizcilik Fakültesi (DF) Güverte 94 Ufuk Erinç, Güverte 99 Erdem Çoker ve Güverte 2000 Utku Ünlü, ulusal ve uluslararası bunker sektöründe edindikleri deneyimleri ve saygınlığı taşıdıkları yeni oluşumun ismini UNERCO olarak duyurdular.

Dünya denizcilik ve bunker piyasasının abecesini analiz etme yetkinliğine sahip olan ekip, alanlarında elde ettikleri deneyim ve güvenilirliği yeni döneme adapte etme noktasında bundan sonra UNERCO olarak hizmet verecekler.

Şirketten yapılan açıklamada, uzun zamandır yaptıkları çalışmaların ve risk analizlerinin sonucunda, bu dönüşüme tamamen hazır olduklarını gördükleri için UNERCO olarak dümene geçme kararını aldıkları bildirildi.

IMO 2020’ye ilişkin uygulamalar konusunda planlama ve analizlerini şimdiden yaptıklarını ve yeni sürece hazır oldukları vurgulanan açıklamada, “Öncelikli hedefimiz yeni yakıt uygulamalarında güvenilir ve sürdürülebilir bir hizmetin adresi olmak” denildi.

30 bin metreküp terminal ve 3 bin 200 deadweight barç kapasitesi ile hizmet vermeye başlayacaklarını belirten UNERCO ekibi, 2019 yılının son çeyreğine kadar yüzde 3,5 sülfürlü fuel oil ve yüzde 0,1 sülfürlü MGO teminine devam edeceklerini, müşterilerinin adaptasyon konusunda sıkıntı yaşamayacağını bildirdiler.

2020 yılı öncesinde de, yüzde 0,5 sülfürlü VLSFO ikmallemeye başlayacaklarını ve yüzde 0,1 sülfürlü MGO ikmallemeye devam edeceklerini belirten UNERCO ekibi, nitelikli hizmet ve nitelikli ürünün birbirinin ayrılmaz parçası olduğunu, sektörün itibarlı markaları ile yapacakları stratejik ortaklıkların güçlerini daha da artıracağına dikkat çektiler.

“Zamanında tedarik, yüksek kalite, sürdürülebilir hizmet” başlığı altında topladıklarını, operasyon tecrübeleri ve uluslararası pazardaki güvenilir ilişkilerinin, yeni dönemde büyük avantajlar sağlayacağını belirten UNERCO yetkilileri, dünyanın içinde bulunduğu ekonomik dalgalanmalardan en az etkilenecekleri stratejilere odaklandıklarını belirttiler.

Önceliklerinin, müşterilerini bu büyük endüstriyel değişime en rahat şekilde adapte etmek olduğunu açıklayan ekip, “Çünkü değişime önceden hazırlananlar, riskleri en aza indirir” dediler.

Sektörün nabzını tutarken, yayınlayacakları haftalık bültenler ve toplantılarla müşterilerini sürekli bilgilendirecekleri bir sistem oluşturdukları da UNERCO’dan gelen bilgiler arasında.

Finansal güçlerinin ve bağlantılarının, yeni dönemde tüm müşterilerin memnuniyetini sağlayacak yüksek nitelikli ürünle buluşacağının altını çizen sektörün profesyonelleri, bu yeni dönemde UNERCO olarak iş başında.


Bunları da beğenebilirsin