Denizcinin anasayfası

Dev gemicilik şirketi Blockchain kullanacak

Çin‘deki Shipbuilding Industry Company Limited (CSICL), tedarikiçilerini finanse ederken Blockchain teknolojisinden faydalanmayı düşünüyor.

Çin’deki People’s Daily gibi kaynaklar tarafından yapılan haberlere göre CSICL bundan kısa bir süre önce tedarik zinciri hizmetlerinden faydalanabilmek için Shanghai Bank ile işbirliği yapmaya başladı.

Ülkenin en büyük şirketlerinden Shipbuilding Industry Corporation’ın alt şirketi olan CSICL, Shanghai Bank ile kurduğu bu ortaklık doğrultusunda yeni bir Blockchain platformu geliştirmeyi düşünüyor. Şirket bu platform aracılığıyla belli başlı tedarikçilerini finanse edecek.

Şu ana dek yapılan açıklamalara göre şirket bu platformu özellikle on farklı ürün için kullanmayı planlıyor. Bunların arasında gemi mühendisliği, akümülatörler, gemi inşaatı, turboşarj, dizel motorları, liman aletleri gibi şeyler bulunuyor.

People’s Daily tarafından yapılan habere göre bu iki şirket arasında kurulan anlaşma, Shanghai Bank’in bir süredir hayata geçirmeye çalıştığı planın bir parçası. Yerel haber kaynaklarına göre bu banka geçtiğimiz son birkaç aydır yeni teknolojilerle yakından ilgileniyor ve bu alanda çeşitli çalışmalar yürütüyor.


Bunları da beğenebilirsin