Denizcinin anasayfası

DFDS ile Ekol Lojistik’ten ortaklık görüşmesi

Danimarkalı nakliye şirketi DFDS, Ekol Lojistik ile stratejik ortaklık görüşmelerine başladığını açıkladı.

Deniz taşımacılığının Danimarkalı devlerinden ve faaliyetleri arasında Türkiye’de de ro ro işetmeciliğ. Yapan feribot ve lojistik operatörü DFDS, Türk lojistik firması Ekol Logistics ile stratejik ortaklık görüşmelerine başlattığını açıkladı.

13 ülkede ofisi bulunuyor

1990 yılında kurulan Ekol, taşımacılık, kontrat lojistiği, dış ticaret, gümrük ve tedarik zinciri yönetimi alanında faaliyet gösteren entegre bir lojistik şirketi. Ekol’ün Türkiye, Almanya, İtalya, Yunanistan, Fransa, Ukrayna, Romanya, Macaristan, İspanya, Polonya, Çekya, Slovenya ve İsveç’te olmak üzere 13 ülkede ofisi bulunuyor. Kapalı alanı 1.000.000 m²’nin üzerindeki dağıtım merkezinin yanı sıra Intermodal taşımacılığa fırsat veren haftalık 52 sefer yapan blok trenleri ve 7 bin 500 aracıyla da Ekol, Avrupa’nın önde gelen lojistik sağlayıcıları arasında yer alıyor.

Delmar Safety

DFDS, Avrupa genelinde feribot ve taşımacılık hizmetleri sunan bir şirket. DFDS’nin 10 binden fazla çalışanı, 20’den fazla ülkeden oluşan ağında görev alıyor. DFDS, 2018’den beri Akdeniz’de İtalya, Fransa ve İspanya’yı arayan rotalar aracılığıyla Türkiye ile birden fazla Avrupa pazarı arasındaki ticareti kolaylaştıran bir yük feribot güzergah ağı işletiyor. 1866 yılında kurulmuş olan Kopenhag merkezli DFDS, Nasdaq Kopenhag’da işlem görüyor.

Ekol Lojistik’in uluslararası operasyonlarından elde ettiği gelir 3.2 milyar Danimarka kronu civarında.


Bunları da beğenebilirsin