Denizcinin anasayfası

Dünyanın en zengini Datça’da

Forbes'un verilerine göre 159,5 milyar dolar ile dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos'un ultra lüks yatı Datça açıklarında demir attı.

Dünyanın en zengini insanı ve Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’a ait ‘Flying Fox’ adlı ultra lüks yatı Datça’da görüntülendi.

Uluslararası İlişkiler Uzmanı ve Boğaz Gözlemcisi Yörük Işık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Cayman Adaları bayrağı taşıyan Flying Fox’ın Airbus H155 helikopteri taşıdığını ve içerisinde spor salonu, sauna ve Türk hamamı bulunan iki katı olduğunu belirtti.

Bezos’un 136 metre uzunluğundaki ultra lüks yatının değerinin yaklaşık 400 milyon dolar (2 milyar 295 milyon TL) civarında olduğu tahmin ediliyor. Yörük Işık’ın tweeti üzerine Datça Belediyesi’de konuya ilişkin esprili bir tweet attı. Datça Belediyesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Yarın Basın Yazanesi’ne çaya gelmek istedi, bilemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Delmar Safety

25 yıllık eşine rekor tazminat ödemişti

Jeff Bezos, 25 yıllık eşi MacKenzie Bezos ile geçtiğimiz sene boşanma kararı almıştı. Anlaşma gereği Bezos, eski eşine 35 milyar dolar tazminat ödemiş ve bu da tarihin en pahalı boşanması olarak tarihe geçmişti.

‘Dünyanın en pahalı boşanmasının’ nedeninin ise Bezos’un eşini 49 yaşındaki sunucu Lauren Sanchez’le aldatması olduğu belirtilmişti.


Bunları da beğenebilirsin