Denizcinin anasayfası

Dünyanın ilk somon tedavi gemisi göreve başladı

Şili’de deniz biti gibi yaygın su ürünleri zararlılarını ve hastalıklarını tedavi etmek için gemi inşa edilen ilk gemi hizmete başladı

Şili’nin Asenav Tersanesi dünyanın ilk somon işleme gemisini teslim etti. Yeni hizmete giren Owurkan, deniz biti gibi yaygın su ürünleri zararlılarını ve hastalıklarını tedavi etmek için inşa edilen ilk gemi.

Şili Valdivia’daki Asenav tersanesinde inşa edilen Owurkan adlı geminin arıtma makineleri Hollanda’da inşa edildi.

Altı yılı aşkın araştırma ve geliştirmenin ardından inşa edilen geminin sahibi ve operatörü SalmoClinic. Asenav tersanesi yetkilisi Germán Schacht, “Geminin kritik özelliklerinden biri, günümüzde yeterli çevresel kontrol olmaksızın yaygın olarak kullanılan pestisit veya parazit önleyicilerin kullanımını azaltmak. Bu gemi, kullanılan ürünlerle ilgilenir ve çevreyi etkilemiyor. Dünya çapında bu özel amaç için inşa edilen ilk gemi ve endüstride devrim yaratması bekleniyor ” açıklamasını yaptı.

Delmar Safety

Gemide ayrıca bazı tedaviler için gerekli olan saatte 125 metreküp tatlı su sağlamak için büyük bir ters ozmoz tesisi ve deniz bitlerini banyodan çıkarmak için sürekli bir filtreleme sistemi bulunuyor.

Owurkan adlı somon hastane gemisi, öncelikle Şili’nin X ve XI somon yetiştiriciliği bölgelerinde faaliyet gösterecek. SalmoClinic, Şili pazarının ihtiyaçlarını karşılamak için beş veya daha fazla gemiye ihtiyaç duyulabileceğini ve denizaşırı diğer somon yetiştiriciliği bölgelerine yayılabileceğini düşünüyor. Şirket ayrıca kuluçkahanelerde kullanılmak üzere arıtma teknolojisinin kara tabanlı bir versiyonunu düşünüyor.


Bunları da beğenebilirsin