Denizcinin anasayfası

Equasis Editörler Kurulu, Türk Loydu’nda toplandı

Türk Loydu, denizcilik sektörüne hizmet veren EQUASIS Editörler Kurulu toplantısına ev sahipliği yaptı.

Denizcilik sektörüne yönelik güvenilir bilgi sunma amacıyla 20 yılı aşkın süredir hizmet veren EQUASIS’in Editörler Kurulu Toplantısı, Türk Loydu’nun ev sahipliğinde İstanbul’da yapıldı.

Equasis’e veri sağlayan kuruluşların temsilcilerinin katıldıkları toplantıya; Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO), Avrupa Birliği Denizcilik Ajansı (EMSA), Paris MoU, IACS, Birleşik Krallık Sahil Güvenlik Teşkilatı (UK MCA), Amerikan Sahil Güvenlik Teşkilatı (USCG), Tokyo Mou, Black Sea MoU, Intercargo ve Türk Loydu temsilcileri dahil olmak üzere 25 kuruluşun temsilcisi katıldı. Editörler Kurulu toplantısında, EQUASIS sisteminin içeriğinin ve web sitesinin geliştirilmesine yönelik kararlar alındı.

Avrupa Birliği Komisyonu öncülüğünde, denizcilik sektörüne yönelik güvenilir bilgi sunma amacıyla 1997 yılında kurulan EQUASIS Gemi Bilgi Sistemi; her gün binlerce denizcilik profesyonelinin başvurduğu ve uluslararası denizcilik sektörünün başlıca kuruluşlarının katkı sağladığı bir bilgi bankası olarak hizmet vermeye devam ediyor. Türk Loydu, 2010 yılında beri Equasis Editörler Kurulu üyesi olarak Equasis bilgi sistemine destek oluyor.

Delmar Safety

Bunları da beğenebilirsin