Denizcinin anasayfası

Fincantieri, “Viking Venüs” ü teslim etti

Fincantieri'nin armatör Viking için inşa ettiği en yeni kruvaziyer gemisi “Viking Venus”, Ancona'daki tersanede teslim edildi.

Viking serisinin yedincisi olan gemi, Londra merkezli SMC Design’ın bir iç tasarım ekibi ve “Viking Venüs” e İskandinavya’nın modern bir tasarımını veren Los Angeles merkezli Rottet Studios dahil olmak üzere deneyimli deniz mimarları ve mühendisleri tarafından tasarlandı.

Tüm verandalı kamaralara ek olarak, gemide ayrıca panoramik manzaralı geniş süitler, biri kıçta olmak üzere iki havuz, açık havada yemek yemek için çok sayıda seçenek ve İskandinavya’nın sağlıklı yaşam felsefesine göre tasarlanmış bir spa, sauna ve kar mağarası bulunuyor.

Viking Venüs en son navigasyon yönetmeliklerine göre inşa edildi ve “limana güvenli dönüş” dahil olmak üzere en modern güvenlik sistemleriyle donatıldı. Gemide ayrıca, enerji verimli motorlar, optimize edilmiş hidrodinamikler ve gövde ile tüketimi azaltırken, egzoz gazlarının ürettiği kirliliği en aza indiren sistemler yer alıyor.

Delmar Safety

Fincantieri, Viking ile ortaklığını 2012 yılında başlattı. İlk olarak iki gemi siparişi ile başlayan iş birliği, bugün Vard’a iki kruvaziyer gemisi olan “Viking Octantis” ve “Viking Polaris” siparişi ve seçenekleri de dahil olmak üzere toplam 20 gemiye ulaştı.

Serinin ilki olan “Viking Yıldızı”, Marghera’daki tersanede inşa edildi ve 2015 yılında teslim edildi. “Viking Denizi”, “Viking Gökyüzü”, “Viking Güneşi”, “Viking Avcı” ve “Viking 2016 ile 2019 yılları arasında devredilen Jüpiter ”, Ancona tersanesinde inşa edildi. Diğer 9 gemi opsiyonlar dahil, önümüzdeki yıllarda Grubun İtalyan tersanelerinden denize açılacak.


Bunları da beğenebilirsin