Denizcinin anasayfası

“Fuarların çakışması sektöre zarar veriyor”

Dünyanın en büyük ikinci tekne ve yat fuarı CNR Avrasya Boat Show’u ziyaret eden DTO Başkanı Tamer Kıran, iki yat fuarının çakışmasının sektörü sıkıntıya soktuğunu belirterek, 2020 yılında bu sorunun çözüleceğine inandığını söyledi.

23 Şubat’ta CNR EXPO Yeşilköy’de başlayan dünyanın en büyük ikinci yat ve tekne fuarı CNR Avrasya Boat Show-14. Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı deniz tutkunların buluşturuyor.

CNR Avrasya Boat Show’u ikinci gününde ziyaret eden Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran ve beraberindeki heyet, standları gezerek incelemelerde bulundu. DTO şube başkanları ve yöneticilerinin de yer aldığı ziyarette konuşan Kıran, fuarın oldukça ilgi gördüğünü ve bu durumun memnuniyet verici olduğunu belirterek, “Fuara katılanlarda bu kalabalıktan mutlu ve keyifli gözüküyorlar. İlgi gayet güzel. İnşallah bu ticaretlerine de yansır” dedi.

“Fuarların çakışması sıkıntılı konu”

Tuzla Boat Show ve CNR Avrasya Boat Show’u çakışmasını değerlendiren Kıran şöyle devam etti: “Fuarların çakışması konusu sıkıntılı bir konu. Çözülmesi gerektiğine canı gönülden inanıyorum. Çünkü aynı hafta içerisinde, hatta başı sonu birbirine denk gelecek şekilde olması hakikaten bizim sektörümüzü ve fuara katılanları ciddi sıkıntıya sokuyor.”

Mutlaka çözülmeli

Fuarların çakışmasıyla ilgili her iki fuar yetkilileriyle konuştuğuna dikkat çeken Kıran, “Bu konunun pek hoş olmadığını, sektörümüzü sıkıntıya soktuğunu ve buna mutlaka bir çözüm bulmaları gerektiğini konuştum. İnşallah 2020 yılı fuarında bu konu çözülmüş olur. Yoksa bu şekilde ikiye bölünme sektörün menfaatine değil bu çok net ortada gözüküyor” diye konuştu.


Bunları da beğenebilirsin