Denizcinin anasayfası

Galataport’a 25 milyon insan bekliyoruz’

Ferit Şahenk, Galataport Projesi'nin son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Mart ayı Meclis Toplantısında Galataport Projesi’nin son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Galataport Projesi’nin ülke turizmine önemli katkıları olacağını belirten Şahenk, şunları söyledi :

“Tamamlandığında İstanbulumuzun simgesel değerlerinden olacak olan Galataport’ta iş birliği yapmaktan dolayı çok mutluyum. Galataport yatırım sürecimiz tüm hızıyla devam ediyor. Doğuş Grubu olarak ülkemize sonsuz inancımız ve güvenimizle amacımız Türkiye adına değer yaratmak. Yatırım yaptığımız tüm sektörlerde istihdam sağlamak, dünya çapında markalar yaratmak ve ülkemizi temsil etmek hedeflerimiz arasında yer alıyor”

Rıhtım kamuya açıldı

“Galataport Projesi grubumuzun hedefleriyle birebir örtüşüyor. Bizim için bu projedeki en mutluluk verici unsur yaklaşık 200 yıldır kamuya kapalı olan rıhtımın halkımıza açılacak olmasıdır. Projemiz İstanbul’umuzun kruvaziyer turizmindeki rolü açısından da son derece önemli. Proje, barındırdığı birçok faaliyet alanıyla ülke turizmine katkıları olacak bir girişimdir”

“Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde tamamlanmasını hedeflediğimiz Galataport’ta 4 bin 500 kişiye istihdam sağlanacaktır. Yıllık 25 milyon kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz. Projemiz restoranlar, cafeler ve uluslararası birçok mağazaya ev sahipliği yapacak. Kültür sanat üssü haline gelecek Galataport’ta bu anlamda farklı projeler de düşünüyoruz. Dünyada örneği olmayan bu eşsiz projenin memleketimize hayırlı olması en büyük temennimizdir”


Bunları da beğenebilirsin