Denizcinin anasayfası

Geleceğin yakıtları KÜDENFOR’da

KÜDENFOR tarafından Tuzla RMK Tersanesi'nde düzenlenen panele  denizcilik sektörünün paydaşları yoğun katılım gösterdiler.

Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu (KÜDENFOR) tarafından Tuzla RMK Tersanesi’nde düzenlenen panelde “geleceğin yakıtları” masaya yatırıldı.

Sektör paydaşlarının yoğun ilgi gösterdiği panelin açılış konuşmasını emekli KÜDENFOR Direktörü emekli Tümamiral Cem Gürdeniz, moderatörlüğünü ise Pearl Naval ve ISGEM’in kurucularından Mühendis Gürhan Burak Alkoç üstlendi.

DNV-GL’nin Türkiye ve Yunanistan ofisleri ile KMPG firmasının da katılımıyla IMO 2020 kapsamında market bilgileri ve 2030 – 2050 gelecek senaryoların anlatıldığı seminerde, rafinerilerdeki üretim durumları, yakıt çeşitleri, fizibiliteler, sistemler, maliyetler, alternatifler, yapılacak hazırlıklar ve mukayeseler gibi birçok husus detaylarıyla ele alındı.

Seminerin sonunda ise Kaptan Levent Akson, piyasalar ve gelecek beklentilerini katılımcılar ile paylaşırken KÜDENFOR olarak önümüzdeki dönemde de yine denizcilik sektörüne yönelik önemli seminerler planladıklarını sözlerine ekledi.


Bunları da beğenebilirsin