Denizcinin anasayfası

Gelibolulu kaptan evine döndü

Nijerya'da korsanlar tarafından kaçırılan 10 mürettebattan biri olan Gelibolulu kaptan Serkan İbrahim Arsoy ailesine kavuştu.

Boğaz Gazetesi’nin haberine göre, Nijerya karasularında 13 Temmuz tarihinde korsanlar tarafından kaçırılan gemideki 10 mürettebatındanbiri olan Gelibolulu kaptan Serkan İbrahim Arsoy evine döndü.

Douala Limanından (Kamerun) Abidjan’a (Fildişi Sahili) gitmekte olan Türk bandıralı bir kargo gemisi 13 Temmuz akşamı Nijerya açıklarında korsan saldırısına uğradı.

Saldırı sonucu, Türk vatandaşı olan gemi mürettebatının bir bölümü korsanlar tarafından kaçırıldı. Korsanların terk ettikleri gemi Tema Limanına (Gana) çekilirken, kaçırılan denizcilerin serbest bırakılmalarını teminen Nijerya ve Gana makamları nezdinde gerekli girişimler Dış işleri Bakanlığı tarafından başlatılmıştı. Kargo gemisine düzenlenen saldırıda silahlı kişilerce kaçırılan 10 Türk denizci üç hafta sonra serbest bırakıldı.

Delmar Safety

Kurban Bayramı öncesinde ailelerine kavuşan denizciler adeta çifte bayram yaşadı. Kaçırılan Denizciler arasında yer alan Gelibolulu kaptan Serkan İbrahim Arsoy da evine döndü.

Baba Abdurrahman Aksoy, anne Türkan Aksoy çocuklarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar da Kaptan Serkan İbrahim Arsoy ve ailesini evlerinde ziyaret ederek mutluluklarına ortak oldu.


Bunları da beğenebilirsin