Denizcinin anasayfası

Gemi sökümcüler ‘Oksijen’siz kaldı

Hindistan ikinci bir COVID dalgasıyla karşı karşıya kalırken, gemi söküm tesislerinin bulunduğu Alang'da sökümler durduruldu.

Covid enfeksiyonu Hindistan Alang’daki gemi söküm endüstrisini vurdu. Hindistan’ın Gujarat eyaletindeki Batı Kıyısında bulunan bir eyalet ve dünyanın en büyük gemi söküm tesisi olan Alang’da söküm işlemi yapılamıyor. Alang’ı da kapsayan Gujarat eyaleti nde 19 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 10 bin yeni COVID vakasının ortaya çıkmasıyla bölgesel hükümet söküm tesislerindeki endüstriyel oksijen kaynaklarını hastanelere yönlendirdi.
Alang’daki Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği’nin (SRIA) genel sekreteri Haresh Parmar, “Alang’a tek ton oksijen gelmiyor. Son birkaç gündür her şey tıbbi kullanım için yönlendirildi. Hemen hemen tüm arazilerde gemi söküm işleri tamamen durdu. ” dedi.

Parmar, Alang’da normal şartlarda, gemi söküm işlemleri için günlük bazda yaklaşık 70-100 ton oksijen kullanıldığını belirterek ” Oksijen arzındaki sıkıntı nedeniyle, yalnızca önceden sıvı oksijen depolayan gemi sökümcüler şu anda faaliyet gösteriyor” açıklamasını yaptı.

Alang’daki Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği’nin (SRIA) genel sekreteri Haresh Parmar açıklamasına söyle devam etti: ” Alang’daki bu kapanma nedeniyle büyük kayıplar yaşayacağız. Ancak hastanelerde bu oksijene ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Derneğimiz, oksijenin şu anda en çok ihtiyaç duyulan yerde verilmesi gerektiğini biliyor. İşle ilgili düşünceler hayat kurtarmaktan daha büyük olamaz ”dedi.

Delmar Safety

Bunları da beğenebilirsin