Denizcinin anasayfası

Gemiden düşen kaptan bulundu

QUORN isimli gemiden denize düşen Kapt. Erhan Seçkal üç gün sonra balıkçılar tarafından bulundu.

Zodiac Maritime şirketine ait QUORN adlı gemi, Bali’nin kuzey kıyısında iken birden bire kaybolan Kapt. Erhan Seçkal, üç gün sonra balıkçılar tarafından bulundu.

Geminin kıçını kontrol ederken birden denize düştüğünü söyleyen Kapt. Seçkal’ın üç gün boyunca denizde kaldığı ve yüzünde yanıklar meydana geldiği bildirildi.

Buleleng Polisi Halkla İlişkiler Başkanı Gede Sumarjaya,  “İfadesine göre kaptan o sırada geminin kıçında kontroldeymiş. Aniden denize düşmüş ama düşüş nedeneni hazırlamıyor” dedi.

Delmar Safety

Kapt. Seçkal’ın, balıkçı Gede Budiasa tarafından bulunduğunu belirten Sumarjaya, balıkçının gece saatlerinde Kubuaddan Köyü Segara Plajı’ndan denize açıldığı ve birkaç saat sonra yardım çağrısı üzerine Kapt.‘ı bulduğunu söyledi.

Denizcilik Genel Müdürlüğü’nün açıklaması

Öte yandan Denizcilik Genel Müdürlüğü’nün sosyal medyadan Kapt. Erhan Seçkal’ın bulunmasıyla ilgili bir paylaşım yaptı.

“Ramazan Bayramı günlerinde denizde mucize kurtuluş! Liberya bayraklı QUORN isimli geminin kaptanı Erhan SEÇKAL’ın 02.05.2022 tarihinde Bali Adası’nın yaklaşık 30 mil kuzeyinde seyir halinde iken öğlen sularında gemide bulunmadığı fark edilmiştir.

Endonezya RCC ve gemi tarafından yapılan arama faaliyetleri sonuçsuz kalırken, balıkçılar tarafından iki buçuk gün sonra denizde bulunan ve hastaneye kaldırılan SEÇKAL’ın durumunun iyi olduğu öğrenilmiştir. Denizcimize acil şifalar diliyoruz. Şükürler olsun!” ifadelerine yer verildi.


Bunları da beğenebilirsin