Denizcinin anasayfası

GEMİMO’dan teröre lanet mesajı

İstanbul’da meydana gelen patlama sonrası 'Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası' terörü lanetleyen bir mesaj yayımladı.

Dün akşam saatlerinde İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde meydana gelen terör saldırısı ardından 6 kişi yaşamını yitirirken çok sayıda kişi de yaralandı. Yaşanan saldırı sonrası kurum, kuruluş ve STK’lar terörü lanetleyen mesaj yayımladı. Denizcilik sektörü de peş peşe terörü lanetleyen mesajlar yayımladı.

Meydana gelen patlama sonrası ‘Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası’ terörü lanetleyen bir mesaj yayımladı. GEMİMO tarafından yayımlanan terörü lanetleyen açıklama aynen şöyle;

Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası olarak alçak terör saldırısını lanetliyoruz!!

“13 Kasım 2022 Pazar günü İstanbul’un Beyoğlu ilçesi, Taksim İstiklal Caddesi’nde bombalı terör saldırısı gerçekleştirildiği yetkili makamlarca açıklanmış ve kamuoyunun malumu olmuştur.

Ülke olarak yüreğimiz yanmıştır. Yaşadığımız üzüntü ve keder tarifsiz derinliktedir. İnsanlık suçu olan terörü lanetlemekle birlikte, acımasız, ahlaksız, vicdansız terör hareketlerinin asla başarıya ulaşamayacağı herkes tarafından bilinmelidir.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası olarak alçak terör saldırısını lanetliyor, yaralılarımıza acil şifalar, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Başımız sağ olsun.’’


Bunları da beğenebilirsin