Denizcinin anasayfası

Genel Denizcilik 4 yeni tankeri filosuna katıyor

Genel Denizcilik tanker filosunu büyütmeye devam ediyor. Şirket Güney Kore’den aldığı 4 DF VLCC projesinden 2'sini teslim aldı.

Genel Denizcilik tanker filosunu büyütmeye devam ediyor. Bu kapsamda Genel Müdürü Kadir Özkan ve şirket yöneticilerinden bir grup, Güney Kore tersanelerine verilen 4 DF VLCC tankerinden ikisinin teslim almak üzere Güney Kore’ye gitti.

Şirket yöneticileri Güney Kore’deki DSME Tersanesi’nde LR sınıfı ile inşa edilen MT Advantage Verdict ve MT Advantage Victory’nin adlandırma törenine katıldı. Genel Denizcilik filosuna katılan MT Advantage Verdict ve MT Advantage Victory isimli tankerler Türkiye’de ilk LNG yakıtlı VLCC gemileri olacak.

Genel Denizcilik filosunu daha da güçlendirecek 4 tankerden ikisi olan MT Advantage Verdict ve MT Advantage Victory Türkiye’ye doğru yola çıkacak.

Delmar Safety

Türkiye’nin en büyük denizcilik şirketlerinden biri olan ve Çukurova Holding’in iştiraki olarak çalışan şirket, 1975 senesinde bünyesindeki çelik üretiminin ve işlenmesinin ham madde ithalatı ve ürün ihracatı ayağının deniz yolu ile taşımacılık bölümünü üstlenmek amacıyla kuruldu.


Bunları da beğenebilirsin