Denizcinin anasayfası

Gestaş’tan haftasonu tarihi rekor

Çanakkale- Eceabat ve Çanakkale-Kilitbahir feribot seferleri sayısında haftasonu tarihi bir rekora imza atıldı.

18 Mart tarihinde açılan ve ilk haftasında ‘ücretsiz’ olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün ücretli olduğu ilk gün feribotta araç kuyruğu oluştu. Gestaş onlarca ek sefer koymak zorunda kaldı.  Gelibolu-Lapseki arasındaki feribot seferleri hariç, iki günde ek seferleri ile birlikte toplam 144 sefer gerçekleştirildi.

Çanakkaledemokratın haberine göre her yıl geleneksel olarak 18 Mart haftası ile birlikte başlayan Şehitlik turlarının sefer sayılarını zirve yaptırdığı öğrenilirken, ülkenin dört bir yanından gelen tur otobüslerinin ve Keşan-İstanbul hattına gidecek olan araçların GESTAŞ feribotlarına 144 sefer yaptırdığı öğrenildi.

Pazar günü 98 sefer

Delmar Safety

Cumartesi gecesi 24.00  ile pazar günü 20.00 arasında:  Eceabat Hattı’nda 27 normal tarifeli sefer yapılırken, tarifeleri seferlere ek olarak  14 ek sefer yapıldığı öğrenildi.

Ayrıca Kilitbahir Hattı’nda da 37 normal tarifeli seferlerin yetersiz kalması üzerine  20 ek sefer yapıldığı bildirildi

Gestaş’ın saatsiz ek sefer koyması üzerine (Doldur-Boşalt) yaparak üç saat içinde kent merkezindeki kuyruğu erittiği gözlendi.

Özellikle tur otobüslerinin oluşturduğu kuyruğun eritilmesinin ardından rutin tarifeye dönen, Gestaş’ın normal tarifeli feribotlarının yüzde yüz dolulukla kalktığı gözlendi.

26 Mart gece 24.00’dan itibaren öğlen 12’ye kadar Çanakkale Eceabat hattında tarifede 16 sefer varken ekstra 11 ek sefer daha yapıldı. Toplam 27 sefer yapıldığı bildirildi.

Kilitbahir hattında da ise rutin 16 sefer vardı. Yoğunluğu azaltmak için 7 ek sefer yapıldı. Böylece hatta sefer sayısı 23  olurken toplamda sefer sayısı 50’ye ulaştı.


Bunları da beğenebilirsin