Denizcinin anasayfası

Hanseaticsoft Bulut Tabanlı Filo Yönetimi Türkiye’de

Bulut Tabanlı Filo Yönetimini Türkiye’ye getirmek isteyen Hanseaticsoft, KLN Danışmanlık ile yeni bir işbirliğine imza attı.

Lider denizcilik yazılımı sağlayıcılarından Lloyd’s Register Grubunun bir üyesi olan Hanseaticsoft, İstanbul merkezli bir denizcilik danışmanlık şirketi olan KLN Danışmanlıkla yeni bir iş ortaklığına imza atarak Türkiye piyasasında büyüyor.

KLN Danışmanlık, gemi yönetimi verimliliğini arttıracak teknolojik çözümleri giderek daha çok talep etmeye başlayan ve deniz taşımacılığı sektöründe faaliyet gösteren müşterilerden oluşan müşteri ağına, Hanseaticsoft şirketinin geliştirdiği bulut tabanlı gemi yönetim çözümü Cloud Fleet Manager (Bulut Tabanlı Filo Yöneticisi) yazılımını sunacak. KLN Danışmanlık, Cloud Fleet Manager çözümünün, şirketlere operasyonlarını dijitalleştirme ve iş akışlarını, veri erişimini ve paylaşımını, iş süreçlerini ve performanslarını geliştirme imkanı vermesiyle, Hanseaticsoft’un Türk deniz taşımacılığı sektöründe etkili rol oynamak üzere önemli bir potansiyelinin olduğunu düşünmektedir.

Web tabanlı, her şeyi tek programda toplayan bir yazılım çözümü olan Cloud Fleet Manager, denizcilik şirketleri için özel olarak tasarlandı. Ofis personeli, gemideki mürettebat ve şirket dışındaki iş ortaklarına hizmet veren tek ve bulut temelli gerçek zamanlı bir bilgi kaynağı olan Cloud Fleet Manager, veri alışverişi sürecini oldukça hızlandırıyor.

Sistem üzerinde merkezileştirilen ve işlenen veriye, nerede olursanız olun uygulamaları ve mobil cihazları kullanarak gerçek zamanlı olarak erişmek mümkün. Dünyanın çeşitli yerlerinde faaliyet gösteren toplamda 1800’den fazla gemilik bir filoyu yöneten hemen hemen 90 şirket, kırka yakın iş uygulamasından faydalanarak Cloud Fleet Manager yazılımını; gemi denetimleri, personel yönetimi, satın alma, planlı bakım ve diğer süreçler için gerçek zamanlı olarak kullanıyor.

KLN Danışmanlık Genel Müdürü Volkan Kalın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Hanseaticsoft şirketiyle işbirliğine başlamak ve Türkiye’deki müşterilerimize Cloud Fleet Manager yazılımını sunabilmek bizleri çok mutlu ediyor. Buradaki birçok deniz taşımacılığı şirketi; operasyonlarını dijitalleştirmek, süreçlerini kolaylaştırmak ve modernize etmek ve hem denizdeki hem de karadaki personeli arasındaki iletişimi iyileştirmek arzusunda. Bu yazılım ise ideal çözümü sunuyor. Hanseaticsoft çözümleri sadece filo yönetimini geliştirmekle kalmayıp şirketlere zaman kazandırarak verimliliklerini ve kârlılıklarını arttıracak” dedi.

Hanseaticsoft GmbH Genel Müdürü Alexander Buchmann

Hanseaticsoft GmbH Genel Müdürü Alexander Buchmann “Türkiye’de bir iş ortaklığına imza atmak ve hem eski bir denizci olan hem de denizcilik teknolojisi alanında engin bilgi birikimiyle geniş bir iş bağlantısı ağına sahip olan Volkan Kalın ile çalışacak olmak bizleri heyecanlandırıyor. Volkan Kalın ile Cloud Fleet Manager yazılımının avantajlarını birçok şirkete anlatabileceğimize ve böylece faaliyetlerinde yaratabilecek olumlu etkiyi görmelerini sağlayabileceğimize inanıyoruz” dedi.

 Lloyd’s Register Grubu ve Vakfı Hakkında

Lloyd’s Register (LR) ve Lloyd’s Register Vakfı (LRF), ortak bir misyona hizmet eder; daha güvenli ve daha sürdürülebilir bir dünya yaratmak. 260 yılı aşkın bir süre önce gemi güvenliğini arttırmak için kurulan LR, dünyanın ilk denizcilik klas kuruluşu olmanın yanı sıra, sahip olduğu kusursuz teknik kapasite sayesinde varlık ve faaliyetlerini güvenli, sürdürülebilir ve emniyetli kılarak köklü bir itibar kazanmıştır. LR şirketinin aktif ve pasifleri arasındaki pozitif fark, LR’nin hissedarı ve modern toplumların vazgeçilmezi olan kritik altyapıya ilişkin riskleri azaltma ve bu kritik yapının güvenliğini arttırma amacıyla kurulmuş bağımsız ve global bir yardım kuruluşu olan LRF’nin finansman kaynağı. Dünyayı daha güvenli bir yer yapmak isteyen LRF; araştırmayı, inovasyonu, eğitimi ve becerileri destekleyerek amacına ulaşmaya çalışıyor.

Gücünü teknoloji, inovasyon ve kurumsal değer alanlarında sahip olduğu köklü temellerden alan LRF ve LR, daha temiz ve daha sürdürülebilir bir dünya yaratmayı hedefleyen diğer dünya ve sektör liderleriyle birlikte bu yolda gururla omuz omuza yürüyor.

Hanseaticsoft Hakkında

Hanseaticsoft, Alexander Buchmann tarafından 2009 yılında kuruldu. Buchmann ve ekibi, Avrupa’nın en büyük üçüncü konteynır limanı olan Hamburg’daki orta ölçekli bir deniz taşımacılığı şirketinin yazılım departmanında uzun yıllar deneyim kazanmış uzmanlar. Yeni bir yazılım konsepti fikrini hayata geçiren Hanseaticsoft, sezgisel yazılım çözümleriyle işletmelerin yeni ve verimli teknolojilere erişmesine olanak sağlıyor. 2017 Mart ayında, dünyanın en büyük gemi klas kuruluşlarından biri olan Lloyd’s Register, günümüzde elliden fazla çalışanı olan bu yazılım şirketinin hissedarlarından biri oldu. Daha fazla bilgi almak için www.hanseaticsoft.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


Bunları da beğenebilirsin