Denizcinin anasayfası

Hapag-Lloyd’dan 550 milyon dolarlık sipariş

Hapag-Lloyd, küresel kargo konteyneri sıkıntısının üstesinden gelmek için yaklaşık 550 milyon dolar değerinde konteyner siparişi verdi.

Liman tıkanıklığı nedeniyle salgın ve geciken sevkiyatların yanı sıra, dünya çapındaki nakliyeciler mallarını göndermek için konteyner sıkıntısı için harekete geçtiler.

Konteyner sıkıntısından dolayı oldukça zorlanan Alman nakliye şirketi Hapag-Lloyd, 2020’de olduğu gibi, konteynerler için başka bir büyük sipariş daha verdi. Bu siparişin Hapag-Lloyd tarafından şimdiye kadar verdiği en büyük konteyner siparişlerinden biri olduğu söyleniyor.

150.000 TEU’luk standart kuru ve soğutmalı konteynerlerden bazıları bu yıl teslim edildi ve Hapag-Lloyd’un konteyner filosuna entegre edildi. Bununla birlikte, konteynerlerin çoğu Çinli üreticiler tarafından önümüzdeki aylarda ve 2021’in sonundan önce teslim edilecek.

Delmar Safety

Ayrıca Hapag-Lloyd büyük boyutlu ve tehlikeli maddeler için kullanılmak üzere 8.000 TEU özel konteyner siparişi verdi.

Hapag-Lloyd’un CEO’su Rolf Habben Jansen , “Konteyner taşımacılığı endüstrisi şu anda daha önce görülmemiş bir talep görüyor ve bu da tüm dünyada konteyner sıkıntısına yol açtı. Hapag-Lloyd, son konteyner siparişleri ile mevcut durumu hafifletmek için böyle büyük bir siparişi verdi” dedi.

Hapag-Lloyd halen 237 konteynerlik filosu ve toplam 1,7 milyon TEU taşıma kapasitesi ile yaklaşık 2,7 milyon TEU konteyner kapasitesine sahip.


Bunları da beğenebilirsin