Denizcinin anasayfası

Harun Şişmanyazıcı BÜDEMDER’e konuk oluyor

Harun Şişmanyazıcı, Obochart II. Ulusal Karadeniz Denizcilik ve Lojistik Zirvesi'ne katılacak.

Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğrencileri ve Mezunları Derneği tarafından 25-26 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan “Obochart II. Ulusal Karadeniz Denizcilik ve Lojistik Zirvesi” etkinliğinde Armatörler Birliği Cazibe Merkezi Üyesi ve Akademik Komisyonlar Denizcilik Bölümü Başkanı Harun Şişmanyazıcı katılımcılar ile deneyimlerini paylaşacak.
Harun Şişmanyazıcı
İstanbul Üniversitesi ve Norveç Denizcilik Akademisi’nden mezun olan Harun Şişmanyazıcı, denizcilik sektörüne DB Deniz Nakliyat AŞ’de Bakanlık Adına Uluslararası Sözleşmeler Komitesi’nde ekonomist olarak katılmıştır.
Kariyerine Acente Mukaveleleri Şube Müdürü, Amerika Hattı Şübe Müdürü, Tanker Daire Başkanı, Kuzey Avrupa Bölge Müdürü (Hamburg), Liner Daire Başkanı, Türk Libya Ortak Denizcilik Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve ART Line Genel Müdürü olarak devam eden Şişmanyazıcı, son olarak Ultramar Brokerlik Şirketi kurucusu ve yöneticisi olarak sektörde yer almış ve Castellon Shipping (İspanya), Arap Spanish Maritime’ın Türkiye acente temsilciliği ve hat ortaklığı görevlerini yürütmüştür.
Günümüzde, Armatörler Birliği Cazibe Merkezi Üyesi ve Akademik Komisyonlar Denizcilik Bölüm Başkanı, KUDENFOR Danışmanlığı, Gemi Emniyeti Derneği Başkan Yardımcılığı, DTO Denizcilik Dergisi Yayın Kurulu Üyeliği, SEANEWS Dergisi yayın kurulu üyeliği yapan Harun Şişmanyazıcı, üniversitelerde öğretim görevlisi olarak ders veriyor ve birçok dergi ve sitede de makale yazıyor.


Bunları da beğenebilirsin