Denizcinin anasayfası

Hatay Deniz Otobüsleri’nde Mağusa seferleri başlıyor

Filosunu geçtiğimiz günlerde yeni bir gemiyle güçlendiren Hatay Deniz Otobüsü'nün (HADO)'nun yeni seferinin detayları ortaya çıktı.

Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ilk seferin Girne’ye yapıldığı Hatay Deniz Otobüsleri’nde ikinci seferin Gazimağusa’ya yapılacağı öğrenildi.

5 Ağustos Cuma gününden itibaren her Cuma saatler 11:00’ı gösterdiğinde Hatay Arsuz’dan Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Gazimağusa kentine sefer yapacağı açıklanan ‘Piyale Paşa’ gemisi, Pazar günleri de saat 23:45’de Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Hatay’a geri dönecek.

Bilet fiyatları ve tahmini varış süresi ortaya çıktı

Hatay ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında gerçekleştirilecek olan seferlerde Arsuz-Gazimağusa arasında geçecek olan yolcuğun 4.5 – 5 saat arasında sürmesi bekleniyor. Bilet fiyatları da sivil vatandaşlar için 850 TL, öğrenciler için ise 650 TL olacak.

Konuya ilişkin olarak basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yapmış olduğu açıklamalarda;

‘ Gazimağusa’da çok sayıda hemşehrimizin olduğunu gördük. Aynı zamanda sefer sayımızı artırmak, iki şehir arasında gelip gidecek insanlara katkı sağlamak ve diğer geminin muhtemel arıza durumunda acil müdahale edip insanlarımızı sıkıntıya sokmadan tahliye etmek ve seyahatlerini devam ettirmek için ikinci bir gemiyi aldık. Girne ile seyahatimizi haftada iki defa yapıyoruz. İki gidiş iki geliş seyahatimiz var. Şimdi de Gazimağusa’ya haftada bir seyahat ile başlayacağız. ‘ ifadelerini kullandı.


Bunları da beğenebilirsin