Denizcinin anasayfası

Hayatını fok balığına borçlu

ABD'nin California eyaletinde yaşayan Scott Thompson, düştüğü okyanustan bir fokun yardımıyla kurtulduğunu söyledi.

New York Post’un aktardığına göre Thompson, geçen ay teknesiyle açıldı. Ancak şanssız adam gece saatlerinde kazara teknesinden okyanusa düştü.

Teknenin motorunun çalışır halde olduğunu ve hızla uzaklaştığını belirten Thompson, “İşte o zaman bir sorun olduğunu anladım” diye konuştu:

Independent Türkçe’nin haberine göre “Tekneye doğru olabildiğince hızlı yüzmeye başladım. Ancak teknenin uzaklaştığını ve benim yaklaşmadığımı anlamam çok uzun sürmedi.”

Delmar Safety

İyi bir yüzücü olduğunu belirten adam bunun ardından korkmaya başladığını ifade etti:

“Panik oldum. ‘Vay be, bu epey zor bir durum’ diye düşündüm. Kendi kendime yüzmeye devam etmem gerektiğini söyleyip durdum.”

Thompson, uzaklarda petrol platformu gördüğünü ve ailesine geri dönebilmek için soğuk suda yüzmesi gerektiğini kendine hatırlattığını kaydetti. Bu sırada sudan birdenbire ses geldiği aktarıldı:

“Sesi duyduğumda kalbim yerinden çıktı. ‘Lanet olsun bir köpekbalığı’ dedim. Tam o sırada küçük bir fok hemen yanımda sudan kafasını çıkardı. ‘Dostum burada ne yapıyorsun?’ der gibi bana baktı.”

Thompson, “en iyi arkadaşım” dediği hayvanın suya girip çıktığını ve kendisini dürtmek istercesine kalçasına birkaç kez vurduğunu belirtti:

“Sanki bana ‘Hey, dostum! Acele et ve yola çık’ der gibiydi.”

Thompson, hayvandan aldığı cesaretle yüzmeye devam ettiğini ve 5 saat sonra petrol platformuna ulaştığını söyledi.

Platformdaki çalışanlara sesini duyuran Thompson, bu sayede kurtuldu. Tekne de daha sonra hasar almış halde bulundu.


Bunları da beğenebilirsin