Denizcinin anasayfası

İBB’nin milli tekneleri ilk kez CNR Avrasya Boat Show’da sergilenecek

CNR Avrasya Boat Show, 23 Şubat-3 Mart tarihleri arasında 14. kez kapılarını ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor.

İBB Deniz Hizmetleri Müdürlüğü, tamamen yerli üretim olan deniz temizleme teknelerini ilk kez bu fuarda sergileyecek.

Dünya denizcilik sektörünün en büyük ikinci fuarı CNR Avrasya Boat Show, 23 Şubat-3 Mart tarihleri arasında 14. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Yerli ve yabancı en prestijli markaların yer alacağı fuara İstanbul Büyükşehir Belediyesi de tam kadro katılacak.

İBB Deniz Hizmetleri Müdürlüğü, fuarda tamamen yerli üretim olan deniz temizleme teknelerini sergilemenin yanında sektörü yakından ilgilendiren seminer de düzenleyecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlı olarak görevini sürdüren Deniz Hizmetleri Müdürlüğü, İstanbul genelinde 10 adet özel yapım tekneyle deniz yüzeyi temizliyor.

Müdürlük ayrıca, 31 mobil ekip ve 186 personel ile kıyı temizliği, ilave 256 personel ve özel plaj temizleme araç ve ekipmanlarla plaj temizlikleri faaliyetleri, haliç ve dere çamurlarının taranması, gemilerin atıklarının alınması ve alınan bu atıkların geri dönüşümü ile ekonomiye kazandırılması çalışmalarının yanı sıra denizlerimizin gemiler tarafından kirletilmesini engellemek amacı ile 2 adet deniz uçağı, 3 adet çevre kontrol teknesi, 4 adet insansız hava aracı ve kıyılara yerleştirilen 81 adet kamera ile denetim faaliyetlerini gerçekleştiriyor.

Diğer taraftan marinalarda uygulanan mavi kart sistemi denetimleri de Deniz Hizmetleri Müdürlüğü’nün sorumlulukları arasında yer alıyor.

CNR Expo Yeşilköy’ün 6. holünde İBB tarafından verilecek seminerde ise sektör için yeniden düzenlenen ceza uygulamaları, mavi kart kullanımı ve denetim konuları fuarın katılımcı ve ziyaretçileri ile paylaşılacak.


Bunları da beğenebilirsin