Denizcinin anasayfası

İLKFER’den “korozyon el kitabı”

İlkfer Grup Denizcilik, gemi mühendisleri için altın değerindeki eğitim kitapları serisinin 8’ncisi olan ‘Korozyon Kontrol El Kitabı’nı yayınladı.

Gemi Mühendisleri El Kitabı serisinin sekizincisi olan ‘Korozyon Kontrol El Kitabı’nda, ‘korozyon nedir’ ve ‘önlemenin yolları nelerdir’ sorularının yanıtları detaylarıyla yer aldı. Kitabı Mühendis İlker Meşe hazırladı. Kitabın arka kapağında şu ifadeler yer aldı:
“Sizlere, eğitim Kitapları serimizin 8. kitabı olan Korozyon Kontrol El Kitabı’mızı paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ameron Boya firması ile 2004 yılında çalışmaya başladığımızda, özellikle yüzeler ve korozyon hakkında bilgi edinmeye başladık. Yüzeyleri bu kadar iyi korunduğunu düşünmemize rağmen nasıl bozuluyordu? Bunu önlemenin yolunun, metalleri iyi tanımakla, uyumlarını bilmekle ve yüzey hazırlığının çok iyi yapılmasından geçtiğini öğrendik. İşte burada Korozyon el kitabı ile tanıştık. Birlikte çalıştığımız müddetçe el kitabımız oldu. Ancak bu önemli kitabın, aradan ne kadar uzun zaman geçerse geçsin konunun güncelliğini yitirmediğini gördük ve sizlerle paylaşmaya karar verdik. Bu kitabın hazırlanmasında bize yardımcı olan Hüh. Erol Solak’a bu vesileyle çok teşekkür ederiz.”

Gelirin tümü DEFAV’a

Kitabı almak isteyenlerin İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı’nın (DEFAV) TR97 0006 2001 0220 0006 2970 22 numaralı IBAN hesabına, miktarını kendilerinin belirleyeceği kadar bağış yapmaları yeterli oluyor.


Bunları da beğenebilirsin