Denizcinin anasayfası

Isgem Group’tan Çin atılımı

Isgem Group yeni bir girişim oluşturmak için Çinli Pudong Shipping ve expo fuar sorumlularıyla buluştu.

Isgem Group adına Kurucu Ortak Mühendis Gürhan Burak Alkoç ve Teknik Müdür Mühendis Erol Zeyrek’in katıldığı buluşmada, Pudong Shipping ve expo fuar tarafında ise Direktör Ma Hong Li, Yönetici Dong Xiao Ling, Expo Yönetici Koordinatörü Shen Feng ve Xie Wen Li hazır bulundu.

Buluşmada Çin’in modern iktisada uyarlanmış yeni bir yönetim sistemi oluşturarak uluslararası kurallar çerçevesinde bir yatırım ve ticareti kolaylaştırma sistemi kurmak amaçlı işbirliğine yönelik zemin hazırlıkları konuşulurken, Çin heyeti bu iş birlikteliğinin amacının serbest ticaret bölgesindeki hacmi artırmak, ara bağlantılar oluşturmak, uluslararası gemi tescili, uluslararası gemi yönetimi, nakliye sigortası, finansman, leasing, deniz tahkim destek, dizayn, gemi inşaatı ve diğer alanlardaki kurumsal inovasyonu güçlendirmek olduğunu söylediler.

Yapılan ortak açıklamada ise bu işbirliğiyle birlikte Çin’in atılımı ve tasarladığı reform sistemi entegrasyonuna yönelik Isgem Group ile denizcilik ve lojistik alanında birlikte projeler yapılacağı bildirildi.

Isgem Group ise Çin’deki gümrük, vize problemleri, yabancı dil sorunu ve kalite gibi sorunların çözülmesi gibi konuların çözülmesine yönelik önerilerini aktardı.


Bunları da beğenebilirsin