Denizcinin anasayfası

ISPO Başkanı Bentick : ‘Türkiye ile işbirliğine hazırız’

Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği'nin de katıldığı ISPO 2019 Konferansı'nda emniyet ve kalite yönetim sistemleri ile ilişkili olarak kılavuzluk odaklı birçok konu ele alınıyor.

Dünya çapında kılavuzluk teşkilatlarına yönelik ilk ve tek uluslararası standart olma özelliği taşıyan ve her yıl düzenlenen ISPO (International Standard for Pilotage Organization) konferansı bu sene 11 – 12 Eylül 2019 tarihlerinde Palma de Mallorca Pilot’un ev sahipliğinde İspanya Mayorka’da gerçekleştiriliyor.

ISPO 2019 Konferansı’na Türkiye adına Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği’nden (TKKD) Başkan Kaptan Muhammer Arslantürk ve Genel Sekreter Kaptan Gürhan Aktürk katılıyor.

Delmar Safety

Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Başkanı Kaptan Arslantürk, “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de kılavuzluk mesleği ve kılavuz kaptan meslektaşlarımızın yaşam ve çalışma şartlarının standardizasyonunu önemsiyor ve tüm kılavuzluk hizmeti veren teşkilatların ISPO’ya üye olmalarını önemle tavsiye ediyoruz” dedi.

ISPO Başkanı, “İşbirliğine hazırız”

ISPO Başkanı Kaptan Willem Bentick ise Türkiye’deki kılavuzluk teşkilatları tarafından ISPO’nun bilinirliğini sağlamak, emniyet ve kalite sistemlerinin kılavuzluk teşkilatları tarafından benimsenmesini desteklemek adına gelecekteki organizasyonlar için Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.

ISPO 2019 Konferansı’nda ISPO sertifikasyonu almış olan teşkilatlar ile sektörden birçok taraf bir araya geliyor.


Bunları da beğenebilirsin