Denizcinin anasayfası

İstanbul’a Mareforum geliyor

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) 2019’un ilk toplantısını GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran başkanlığında gerçekleştirdi. Kıran toplantıda, “15 Nisan’da Mareforum’u Türkiye’ye getiriyoruz. İstanbul’da ilk defa Mareforum düzenlenecek” dedi.

GİSBİR’in yurt dışında katılacağı fuarların da masaya yatırıldığı toplantıda Başkan Kıran, GİSBİR’in ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşecek olan Mareforum toplantısına dikkat çekti.

Kıran, “2019, hem sektörümüze hem ülkemize hayırlı olsun. İlk toplantımızı geride bıraktık. Katılımımız neredeyse tamdı. Genel olarak konularımızı gözden geçirdik. Yurt dışına çok önem veriyoruz” dedi.

Kıran şunları söyledi :

“15 Nisan’da Mareform’u Türkiye’ye getiriyoruz. İstanbul’da ilk defa Mareforum düzenlenecek. GİSBİR olarak buna imzamızı attık diyebiliriz. Verimli bir forum olacak. Ses getirecek. Arkadaşlarımız vargüçleriyle bunun için çalışıyor”

Tersane Kıyı Yapıları Genel Müdürülüğümüzün bir yönetmeliği var. Bununla ilgili görüşlerimizi daha önce paylaşmıştık. Gayet başarılı bir yönetmelik ama birtakım düzeltmeler, taleplerde bulunduk. Bu konuda DTO ile aynı çizgideyiz. Bizim özellikle burada bir-iki konunun düzeltilmesi yönünde bir ısrarımız var. Umarım bunlar da istediğimiz şekilde çıkar. Bu vesileyle tüm camiamızın yeni yılını tekrardan kutluyor, başarılar diliyorum.”


Bunları da beğenebilirsin