Denizcinin anasayfası

İşte Türkiye’nin denizcilik eğitimi raporu

İTÜ DEFAV tarafından İTÜ DEFAMED, GEMİMO, TÜRKAPDER ve TKKD'nin desteğiyle hazırlanan Denizcilik Eğitimi Raporu yayınlandı.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Vakfı (DEFAV) tarafından İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFAMED), TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO), Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği (TÜRKAPDER) ve Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği (TKKD), Prof. Dr. Selçuk Nas, Dr. Kadir Çiçek, Müh. Deniz Varol, Müh. Feramuz Aşkın ve Kapt. Saim Oğuzülgen’in desteğiyle hazırlanan raporda Türkiye’de denizcilik eğitimi veren üniversitelerdeki genel durum ile yurtdışındaki eğitim karşılaştırmalı olarak değerlendirildi.

DEFAV Yönetim Kurulu Başkanı İlker Meşe imzalı raporda, eğitim sistemindeki sorunlarla ilgili çözüm önerilerine de yer aldı.

Raporu aşağıda yayınlıyoruz.

[wp-embedder-pack url=”http://www.denizcilikdergisi.com/wp-content/uploads/2021/03/DENIZCILIK-EGITIMI-SON_1.pdf” width=”100%” height=”1600px” download-text=”Raporu indirmek için lütfen tıklayın” download=”all”][/wp-embedder-pack]


Bunları da beğenebilirsin