Denizcinin anasayfası

İTÜ MTAL’dan yeni eğitim projeleri

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan eTwinnig projesiyle, gelişen bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak Avrupa okullarında iş birliğinin geliştirilmesine yönelik fikir, uygulama ve dileklerin paylaşılması amacıyla okul, öğretmen ve öğrencileri bir platformda buluşturulması sağlanıyor.

2019-2020 eğitim yılında faaliyetine başlayan İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2020-2021 yılı için 4 adet eTwinnig projesi yürütüyor. Okul öğretmenlerinden Selen Aras’ın yönetiminde hem hazırlık sınıfı öğrencileri hem de 9. sınıf öğrencilerinin bulunduğu projede toplamda 55 öğrenci yer alıyor.

L.I.F.E

Delmar Safety

Farklı ülkelerden ve kentlerden öğrencilerin birbirlerini, kendi bölgelerinin kültürel miraslarını tanıtmalarını hedefleyen bu projede Avrupa ülkelerinden Balkanlara kadar toplamda 16 ülke yer alıyor.

Öğrencilerin Avrupa kültürünü ve bilincinin geliştirilmesini hedefleyen projenin sonunda bir sanal sergi ya da e-kitap olacak. Bu ay başlanacak olan projenin Mayıs 2021’de tamamlanması hedefleniyor.

Math Is Our Life (Matematik Bizim Hayatımız)

Bu projede matematiğin hayatın her alanında önemli bir yere sahip olduğunun farkındalığını oluşturmak amacıyla öğrencilerin matematikten keyif alabilecekleri yönlerini ortaya koymak için etkinlikler yapılacak. Kriptoloji Bilimi, Geogebra, Altın Oran gibi çalışmalar bulunduğu proje 8 ülkenin ortaklığıyla, Ekim 2020’de başlayıp Mayıs 2021’de son bulacak.

Career Clubs (Kariyer Kulübü)

6 ülkenin ortaklığıyla yürütülecek olan 3. projede, öğrencilerin mesleki farkındalık kazanabilmesi ve mesleki gelişimlerini artırabilmeleri için kendi meslek gruplarında kariyer kulüpleri oluşturmaları ve uluslararası gruplarda iş birliği içinde çalışarak bir çok web 2.0 aracı ve mobil uygulama deneyimleri kazanması amaçlanıyor. Proje finalinde ise meslek kulüpleri dergisi oluşturmak hedefleniyor.

Consume Less, Create More (Az Tüket Çok Üret)

Son projede ise amaç, modern toplumlarda her gün artan tüketme sorununa ışık tutmak, az tüketmeye yönelik bilinci geliştirebilmek. Öğrencilerin satın almadan bir şeyler üretmeyi öğrenmesi için “Kendin yap” etkinlikleri düzenlenecek ve bilinçli tüketici olma gibi değerler adına farkındalık yaratılacak.


Bunları da beğenebilirsin