Denizcinin anasayfası

İTÜ MTAL’nin yurtdışı yolculuğu başlıyor

Küresel bir lise olma yolunda hedeflerine adım adım ilerleyen İTÜ MTAL öğrencilerini fırsatlar bekliyor.

Erasmus Akreditasyonu başvuru sonuçlarına göre, İl Millî Eğitim Müdürlüğü okul, mesleki ve yetişkin eğitimi alanı olmak üzere üç farklı alanda akredite olmaya hak kazandı.

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü akredidasyon programına kabul edilen Beşiktaş’taki dört liseden biri de İstanbul Teknik Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (İTÜ MTAL) oldu. İTÜ MTAL aynı listeye meslek liselerinde arasında ise ikinci sıradan girdi.

İTÜ MTAL öğrencileri İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü AB Erasmus Akreditasyon kapsamında yurtdışında mesleki deneyim elde edecekler. En az 4 hafta süreli staj programları ile yurtdışında staj yapma fırsatı bulacak İTÜ MTAL öğrencileri yabancı dil bilmenin kazanımıyla daha uzun süreli çalışma ortamları ve takım arkadaşları edinecekler.

Delmar Safety

Erasmus+ Programı Erasmus Akreditasyon Belgesi, öğrenci ve öğretmenler için mesleki eğitim ve öğretim hareketliliği projeleri gerçekleştirme başarısını ispatlamış kuruluşlara, çok yıllı yeni bir kaynak sağlayarak uluslararası stratejilerini geliştirmelerine katkıda bulunuyor.


DM Group
Bunları da beğenebilirsin