Denizcinin anasayfası

JSMEA Türk denizcilerle buluştu

Japon Gemi Makine ve Ekipman Birliği Türkiye Semineri gerçekleştirildi.

Japon Gemi Makine ve Ekipman Birliği (JSMEA) tarafından düzenlenen, JSMEA Türkiye Semineri İstanbul Marriott Hotel Asia’da yapıldı.

Her çeşit gemi makine ve ekipmanı üreticisini kapsayan yaklaşık 260 üyeden oluşan Japon Gemi Makine ve Ekipman Birliği’nin Türkiye’de gerçekleştirdiği seminere katılanlar, son Japon teknolojisi ürünler hakkında bilgi edinmenin yanı sıra birliğin üyeleri ile fikir alışverişinde bulunma fırsatı buldula.

Açılış konuşmasını Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Genel Sekreteri Mehtap Karahalli Özdemir’in yaptığı semirde Japonya merkezli Fuji Electric, Fuji Trading Group, Hanshin Diesel, IBUKI, NIGATA, Isoda Metal, Kamome Propeller, Kawasaki Heavy Industries, Mitsubishi Heavy Industries Marine Machinery Equipment, Nabtesco, Nakashima Propeller, Naniwa Pump, Nippon Paint Marine, SEMCO, Taiko Kıkai Industries, Taiyo Electric, Tokyo Keiki ve YANMAR gibi şirketler katıldı.

Yapılan seminere Japon Gemi ve Ekipman Birliği Başkanı Shinzo Yamada, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır ve Türk Armatörler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Çınar da katıldı.

Türkiye Denizcilik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Dereli ve genel sekreteri Ahmet Hamza, Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu, İlkfer Group Kurucu Ortağı İlker Meşe, ONURSAN Kurucusu Yılmaz Onur, Nippon Paint Marine Türkiye Genel Müdürü Baybora Yıldırım ve İş Geliştirme ve Ticaret Direktörü Cengiz Karabüber ve Global Marine Kurucusu Bülent Temur da seminerde hazır bulunan isimler arasında yer aldı.


Bunları da beğenebilirsin